Polskie Radio
Section05
dane osobowe

Auta z przełomu tysiącleci są lepsze od współczesnych?

Zdania są podzielone. W ostatnich latach wiele marek samochodowych wprowadziło na rynek wiele nowych technologii, które miały poprawić bezpieczeństwo, komfort jazdy oraz ekologiczność pojazdów. Jednakże wciąż pojawiają się opinie, że starsze modele aut są bardziej niezawodne i solidne. Czy faktycznie starsze auta są lepsze od współczesnych, czy też może stanowią już tylko nostalgiczne wspomnienia?
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody technologie komputery urządzenia mobilne dane dane osobowe smart Polskie Radio cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo POLSKA społeczeństwo

TikTok budzi wątpliwości kanadyjskiego wywiadu. Chińska aplikacja pobiera zbyt dużo prywatnych danych

Kanadyjski wywiad elektroniczny przygotowuje zalecenia w sprawie chińskiej aplikacji TikTok i ostrzega użytkowników, by nie zezwalali na dostęp instalowanych aplikacji do prywatnych danych. TikTok zapewnia, że dane Kanadyjczyków przechowuje w Singapurze i USA, a firma powtarza, że jest gotowa do współpracy z rządem.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT Kanada media społecznościowe bezpieczeństwo danych dane osobowe Chiny aplikacja mobilna wywiad

"Świadomość zagrożeń w cyberprzestrzeni to pierwszy krok do bezpieczeństwa". Żaryn o poradniku CERT

W sobotę pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn wskazał, że "świadomość zagrożeń w cyberprzestrzeni to pierwszy krok do bezpieczeństwa". Zachęcił tym samym do stosowania zasad bezpieczeństwa w sieci przygotowanych przez CERT Polska.
Zobacz więcej na temat:  internet dane osobowe cyberbezpieczeństwo cyfryzacja nowe technologie POLSKA Stanisław Żaryn

Bezpieczeństwo danych osobowych. Wiemy, jak o nie dbać, jednak wciąż popełniamy błędy

90 proc. Polaków wie, jak dbać o bezpieczeństwo danych osobowych, ale zaledwie połowa ma świadomość, co zrobić w przypadku ich wyłudzenia. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest publikacja w sieci zdjęcia swoich dokumentów - wynika z badania dla serwisu ChronPESEL.pl i KRD.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ochrona danych osobowych dane osobowe wyłudzenia oszustwo dowód osobisty logowanie POLSKA społeczeństwo

Jakie dane zbierają o nas auta? 

Im nowocześniejszy samochód, tym więcej informacji o nas jest w stanie zgromadzić. Współczesne auta monitorują nie tylko styl jazdy, ale także zapamiętują lokalizację i wykorzystywane funkcje. W związku z planem wprowadzenia obowiązkowego ogranicznika prędkości kontrola kierowców jeszcze się zwiększy! 
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody technologie komputery urządzenia mobilne dane dane osobowe smart Polskie Radio cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo POLSKA społeczeństwo

Niemal 5 mln zł kary za brak nadzoru nad danymi klientów Fortum. UODO egzekwuje przepisy

4,9 mln zł kary nałożył Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych na spółkę Fortum Marketing and Sales Polska za niewdrożenie odpowiednich środków, zapewniających bezpieczeństwo danych osobowych oraz brak weryfikacji podmiotu je przetwarzającego. Z kolei podmiot przetwarzający otrzymał karę w wysokości 250 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka dane osobowe ochrona danych osobowych uodo bezpieczeństwo danych