Polskie Radio Dzieciom

II edycja konkursu "Jestem Eko". Czekają cenne nagrody!

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2023 11:07
Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza do udziału w II edycji ogólnopolskiego konkursu "Jestem Eko", który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas IV-VIII, uczestniczących w zajęciach kół przyrodniczych. Patronem medialnym tego konkursu jest Polskie Radio Dzieciom.
Konkurs Jestem Eko - Zbrataj się z naturą
Konkurs Jestem Eko - "Zbrataj się z naturą"Foto: mat. pras.

Celem "Jestem Eko" jest popularyzacja wiedzy ekologicznej oraz rozbudzanie zainteresowania naturą i troski o nią w codziennym życiu dzieci, pobudzenie zmysłu obserwacji oraz wzbudzenie empatii i wrażliwości przyrodniczej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów zainteresowanych przyrodą i praktycznym zastosowaniem wiedzy ekologicznej.

Organizatorzy chcą zachęcić uczniów do zaprzyjaźnienia się ze środowiskiem, obserwacji otaczającego świata, wyjścia poza mury budynków, poznawania darów pól i łąk oraz poszanowania i otaczania opieką flory i fauny. Założeniem jest przybliżenie świata przyrody w stanie naturalnym, bez wpływów i zmian związanych z urbanizacją i uprzemysłowieniem. 

O konkursie opowiedziała w Polskim Radiu Dzieciom Kinga Biernacka z Instytutu Badań Edukacyjnych wraz córką 9-letnią Nelą.

Kinga Biernacka, Koordynator Zespołu Projektów Edukacyjnych i Obywatelskich Centrum Analiz i Rozwoju Edukacji Obywatelskiej Instytut Badań Edukacyjnych z córką 9-letnia Nelą o II edycji konkursu "Jestem Eko" w studiu PRD. Kinga Biernacka, Koordynator Zespołu Projektów Edukacyjnych i Obywatelskich Centrum Analiz i Rozwoju Edukacji Obywatelskiej Instytut Badań Edukacyjnych z córką 9-letnia Nelą o II edycji konkursu "Jestem Eko" w studiu PRD.

Posłuchaj
15:31 [DAB]Dzieciom (PCM) 27 wrzesień 2023 15_47_03.mp3 O konkursie opowiedziała w Polskim Radiu Dzieciom Kinga Biernacka z Instytutu Badań Edukacyjnych wraz córką 9-letnią Nelą_Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom_27.09.2023

 

Konkurs składa się z czterech zajęć edukacyjnych, które mają za zadanie rozwinąć kreatywność i aktywność uczniów. Zagadnienia podejmowane podczas zajęć edukacyjnych dotyczą codziennego życia. Poszczególne bloki połączone są ze sobą wspólną tematyką. Aby zawalczyć o nagrody, należy wykonać wszystkie cztery zadania edukacyjne oraz ogłaszane na zakończenie konkursu Zadanie Konkursowe – Eko-Działanie.

Konkurs "Jestem Eko", poprzez wspólne działania, zabawy, zagadki, łamigłówki, prace manualne oraz zadania praktyczne, promuje dobre praktyki ekologiczne, nakłania do samodzielnego myślenia i uczy szacunku do szeroko pojętej natury. Scenariusze zachęcają do spojrzenia na otaczający świat nieco innym okiem, kształtowania własnych opinii, kojarzenia faktów i wyciągania wniosków oraz przekażą dużo praktycznej i przydatnej wiedzy pokazanej na przykładach i poprzez ciekawostki.

Konkurs będzie trwać przez prawie cały rok szkolny 2023/2024. Rozpocznie się już 20 września od zaproszenia szkół do udziału i przyjmowania zgłoszeń. Rozwiązanie Konkursu i ogłoszenie wyników nastąpią 14 maja 2024 r.

Patroni konkursu:

Ministerstwo Edukacji i Nauki | Polskie Radio Dzieciom | Miejski Ogród Zoologiczny im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie | Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Patroni konkursu:

  • Ministerstwo Edukacji i Nauki.
  • Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
  • Polskie Radio Dzieciom
  • Miejski Ogród Zoologiczny im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie

Patronem medialnym konkursu jest Polskie Radio Dzieciom.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców.

Zobacz więcej na temat: patronatPRD
Zobacz także