Polskie Radio Dzieciom

Goście Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci "Dziecinada"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 13:30
Wyjątkowa edycja dostosowana do wyjątkowych czasów. Poznaliśmy pierwsze spektakle i gości festiwalu "Dziecinada", który w tym roku przenosi się w plener. Nie zabraknie zagranicznych gości, opowieści z morałem oraz cyrkowych popisów. Przede wszystkim nie zabraknie jednak dobrej zabawy, którą Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci "Dziecinada" zapewnia od ośmiu lat. Tym razem bawimy się w plenerze, a teatralne przeżycia zapewni repertuar, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.
8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci
8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla DzieciFoto: mat. pras.

Program dla małych i dużych

Wśród gości tegorocznej "Dziecinady" znaleźli się m.in. Czesi z grupy Squadra Sua ze swoim spektaklem "Bomberos", czyli slapstickową komedią o trzech klaunach, którzy pracują według heroicznego motto "pomóż sąsiadowi". Ich rodacy z Cirk La Putyka zaprezentują – opracowany w czasie pandemii koronawirusa – spektakl "Kaleidoscope", w którym królują szaleńcze wyskoki na huśtawce, taniec grupowy, akrobatyka powietrzna i skoki na trampolinie. Teatr Baj Pomorski w Toruniu przyjedzie do Wrocławia ze sztuką "Dudi bez piórka" – ciepłą opowieścią o wkraczaniu małych zwierząt w świat, w którym można spotkać wspaniałych przyjaciół, ale też poznać smak niebezpieczeństwa. Odwiedzą nas także Szwedzi z Awake Projects i swoim interaktywnym show "Awake LOVE Orchestra" porwą widzów w podróż przez muzyczne kultury i języki z różnych krańców świata. Nie zabraknie też dobrze znanego wrocławianom i podziwianego na całym świecie Cyrku Nadmarionet stworzonego przez Teatr Klinika Lalek.

8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci. Patronat medialny Polskie Radio Dzieciom. 8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci. Patronat medialny Polskie Radio Dzieciom.

Teatr na świeżym powietrzu

Organizatorzy odkryli także miejsca, w których pojawią się zaproszone teatry. Wydarzenia w ramach 8. edycji festiwalu odbędą się w przestrzeniach otwartych Wrocławia – czyli wszędzie tam, gdzie bezpieczeństwo będzie szło w parze z rozrywką dla całych rodzin. Najbardziej widowiskowe spektakle zobaczymy na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice, w ogrodzie Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego oraz na placu przed Centrum Historii Zajezdnia.

Bilety trafią do sprzedaży na początku września. Ze względu na obowiązujące obecnie zasady organizowania imprez w plenerze ich ilość będzie ograniczona.

Program:

2 października, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice
"Dudi bez piórka", Teatr Baj Pomorski w Toruniu

3 października

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice
"Awake LOVE Orchestra", Awake Projects (Szwecja)

Ogród Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego
"Wild Things", Odivo (Słowacja)
"Bomberos", Squadra Sua (Czechy)
"7 Wheels", Kauno Miesto Kamerinis Teatras (Litwa)

4 października, Centrum Historii Zajezdnia
"Kaleidoscope", Cirk La Putyka (Czechy)
"Cyrk TARABUMBA", Teatr Klinika Lalek

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych spektakli znajdują się na stronie dziecinada.wroclaw.pl. Organizatorami wydarzenia są Strefa Kultury Wrocław oraz Teatr Klinika Lalek / Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych.

[informacja prasowa]
***

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci "Dziecinada".

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Wszystkie audycje nadawane na antenie stacji, znaleźć można na stronie internetowej polskieradiodzieciom.pl. Pięknie ilustrowane, ruchome grafiki i podział tematyczny audycji na stronie rozbudzają  spostrzegawczość i ciekawość świata u najmłodszych słuchaczy, zaś dorosłym ułatwiają dotarcie po poszukiwanych treści.

jo

Zobacz także