!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Katowicka edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki!

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2022 11:23
Przed powrotem do szkolnych obowiązków organizatorzy proponują prawdziwą wakacyjną przygodę! Od 26 do 28 sierpnia, w ostatni weekend wakacji odbędzie się katowicka edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki. Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym tego festiwalu.
W ostatni weekend wakacji odbędzie się katowicka edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki
W ostatni weekend wakacji odbędzie się katowicka edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i DziatkiFoto: mat. pras.

- Dla dzieci bardzo ważna jest przyroda, szczególnie w czasie lata jest niemal kwintesencją beztroski. - zauważa dyrektor programowa festiwalu - Dlatego w ostatniej wakacyjnej edycji tak wiele wydarzeń zaplanowaliśmy na świeżym powietrzu, lub tematycznie poświęconych przyrodzie, ze szczególnym uwrażliwieniem na kwestie ekologii.

Także w duchu ekologii jest bardzo ważna część programu dedykowana dorosłym - zorganizowana wraz z Fundacją ING Dzieciom - panel dyskusyjny dla edukatorów, bibliotekarzy i rodziców pt. „Ty też możesz uratować świat, czyli o tym jak kreować ekologiczne postawy dzieci”.

Na ten istotny problem, zaznaczony w tytule, odpowiedzi szukać będą eksperci specjalizujący się nie tylko w ekologii, ale też od lat wspierający rozwój dziecka: Joanna Dymna-Oszek, dyrektor Biura Zarządu ING Banku Śląskiego S.A. i prezes Fundacji ING Dzieciom, dr n. hum. Agnieszka Pasztak-Opiłka, psycholog i psychoterapeuta, dr Oliwia Brzeźniak-Pałgan, członkini rady programowej Fundacji Czas Dzieci, Katarzyna Nabrdalik, prezeska Teach for Poland, Iwona Brzózka-Złotnicka, przedstawicielka Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog oraz Jolanta Wrzesińska, właścicielka serwisu Ekorodzice.pl.

Panel poprowadzi: Agnieszka Karp-Szymańska, prezes Grupy Czas Dzieci, dyrektor Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki.

W kolejnych dniach będą miały miejsce wydarzenia, które w praktyce udowodnią poruszane kwestie. Mnóstwo rodzinnych atrakcji, zainspirowanych literaturą z poszanowaniem zasad ekologii odbędzie się m.in. w Muzeum Śląskim, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach, Księgarni Biksa i Bajce Pana Kleksa.

Katowice odwiedzą znakomici twórcy książek dla dzieci: Justyna Bednarek, Joanna Czaplewska, Marcin Kozioł, Ewa Nowak i Berenika Kołomycka.

W planie warsztaty komiksiarske, sadzenie lasu w słoiku, wyplatanie ekologicznej wikliny, ekologiczna gra miejska, spacer literacko-przyrodniczy, a także uwielbiany przez dzieci Ostry Dyżhttps://ojceidziatki.nakiedy.pl/site/?c[]=5684ur Literacki.

Czy i tym razem panie doktor wyleczą alergie czytelnicze? Jeśli nie receptą na książki, to na pewno niezliczona ilością atrakcji literackich.

Na finał zaprasza stały już partner festiwalu - Bajka Pana Kleksa.

Pełny program na stronie: www.festiwalliteraturydzieciecej.pl

Wszystkie atrakcje są bezpłatne, ale obowiązują zapisy: www.ojceidziatki.nakiedy.pl

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym festiwalu Ojce i Dziatki.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także