Polskie Radio Dzieciom

"Piegowaty Koncert" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2024 09:14
Kasia Stoparczyk, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy i Polskie Radio Dzieciom zapraszają 6 kwietnia o godz. 12.00 do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego na "Piegowaty koncert" pt. "Mały Książę i piegowata księżniczka. Opowieść słodka jak cukierniczka". Transmisja w Polskim Radiu Dzieciom, które 1 kwietnia będzie obchodzić dziewiąte urodziny.
Piegowaty Koncert
Piegowaty KoncertFoto: Materiały Prasowe PR

Na pierwszy koncert, z okazji dziewiątych urodzin Polskiego Radia Dzieciom zapraszają Katarzyna Stoparczyk, Michał Klauza, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie i Polskie Radio Dzieciom.

"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - westchnął Mały Książę i zasłuchał się w dźwięki Suity Peer Gynt pana Griega. Sięgnął do kieszeni po gwiezdny pył z planety B -16. Tak długo na tę chwilę czekał. By świetliście i uroczyście przywitać nasze "Piegowate koncerty"! A one? Właśnie do nas powracają. Razem z Orkiestrą Polskiego Radia, z maestro Michałem Klauzą, razem z dziećmi, które wiedzą lepiej. Z przepiękną muzyką, serdecznym śmiechem i wspaniałą zabawą. Razem z Kasią Stoparczyk, która wraz z Małym Księciem zaprowadzi Cię najpierw do książęcej rodziny ugandyjskiego chłopca, a zaraz potem do nepalskiej Księżniczki Kumari. I wiecie co? Wszyscy razem przekonamy się, że piegi mogą fruwać w kosmosie, ale mogą też przycupnąć na Twoim własnym nosie!

Co znajdzie się w muzycznym programie pierwszego "Piegowatego koncertu"?

W wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie usłyszymy następujące utwory:

  • Peter Warlock - Capriol Suite (fragmenty)
  • Henryk Czyż - suita Wlazł kotek na płotek
  • Edward Grieg - fragmenty ze suit Peer Gynt
    • Poranek
    • Taniec Anitry

Dyrygent - Michał Klauza
Prowadzenie - Katarzyna Stoparczyk 

 

"Piegowate koncerty" usłyszycie w Polskim Radiu Dzieciom, 6 kwietnia punktualnie o godz. 12.00 słuchajcie przez radioodbiorniki cyfrowe DAB+, Internet lub aplikację. Serdecznie zapraszamy!

mat. prasowe 

Zobacz także
Czytaj także

Piegowaty koncert

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2024 12:00
2024-04-06 / 12:00 / Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
rozwiń zwiń