X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

W poszukiwaniu świętego Graala

Starożytne ruiny, średniowieczne zamki, klasztory i miasteczka, a także niekończące się plaże, skały, góry, czyste rzeki i jeziora. Langwedocja jest przesycona atrakcjami.
W poszukiwaniu świętego Graala
Foto: LC_24 photo on flickr
O Audycji

Ta niezwykle malownicza, rozległa kraina mieści się na południu Francji, na granicy z Prowansją. Miejsce, które zamieszkiwali Galowie i Rzymianie, Wizygoci wybrali na swoją stolicę. Także tutaj, rozpleniła się największa herezja średniowiecznej Europy: Katarzy, a Templariusze ukrywali świętego Graala. Jednak w Langwedocji, każdy znajdzie swój skarb. To kraina idealna dla podróżników, lubiących wspinaczkę po górach, ponieważ zajmują one ponad połowę powierzchni regionu. Swoją popularność wśród turystów, kraina zyskała jednak głównie dzięki nadmorskim kąpieliskom, które są alternatywą dla snobistycznego, Lazurowego Wybrzeża.

Niecodzienne atrakcje czekają również miłośników architektury średniowiecznej i sztuki inżynierskiej. Zalicza się do nich m.in. wpisany na listę UNESCO akwedukt Pont du Gard, wzniesiony z bloków kamiennych, bez użycia zaprawy, ok. 50 roku. Z 50 km odcinka zachowało się zaledwie 360 m długości, za to trzy poziomy arkad i prawie 50 m wysokości, dają mu pierwsze miejsce, wśród rzymskich mostów - akweduktów w Europie.

Na liście dziedzictwa kultury i sztuki znalazł się również zbudowany za Ludwika XIV, Kanał Południowy, wijący się wstęgą o długości 240 km i łączący Ocean Atlantycki z Morzem Śródziemnym. Langwedocja, to także znany region winiarski. Winnice zajmują 220 tys. ha (wliczając sąsiedni Roussillon), co stanowi 25% produkcji tego trunku, we Francji.

Na wybrzeżu tego regionu mieszkał kiedyś niepokorny, francuski piosenkarz, Georges Brassens, a obecnie, cały letni sezon spędza tu Leszek Talko – pisarz, dziennikarz, archeolog, doskonały kucharz i smakosz, a także tata dwójki nastolatków Jeremiego i Poli. Uwielbia on wraz z całą rodziną, włóczyć się po tych pięknych rejonach, a w najbliższym programie „Dziecko w drodze”, oprowadzi nas po najciekawszych miejscach Langwedocji.

                                                                                                              

O audycji: "Dziecko w drodze" to barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Prowadzą: Magda i Sergiusz Pinkwartowie.

Zapraszamy na audycję "Dziecko w drodze" w niedzielę, w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie w niedzielę, 28 lutego!

Playlista