X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Szkocja

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 13:00
Ostatni dzień listopada to narodowe święto Szkocji – dzień jej patrona, św. Andrzeja. Jesteście ciekawi skąd św. Andrzej wziął się w Szkocji?
Audio
  • 30.11.2015 Szkocja (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)
Szkocja
Foto: jula julz photo on flickr

O historii, kulturze i tradycji tego pięknego, malowniczego kraju, opowiemy w dzisiejszym Podwieczorku. Podczas spotkania z Filipem i Leopoldem sprawdzimy, gdzie na mapie znajduje się Szkocja, z czego słynie, w jakim języku porozumiewają się tam ludzie, czy mają jakąś własną muzykę i zwyczaje? Dowiemy się także dlaczego panowie w Szkocji chodzą w spódniczkach z charakterystycznym kraciastym wzorem, czym są dudy i dlaczego Szkoci są uważani za skąpców - czy to w ogóle prawda? „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem” tuż po 16.00. Zapraszamy.

Zobacz także