Polskie Radio Dzieciom

Historia kinematografii

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 06:03
Dziś porozmawiamy o sztuce robienia niemych filmów i o tym, jak w kinie pojawił się dźwięk oraz kolor i jak doszło do filmowej rewolucji.
Audio
  • Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 26 października godz. 18:00
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay (Domena publiczna)
Gdy się śmiejemy, w ciele pojawiają się podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego – serce bije szybciej, poprawia się ukrwienie ciała, zwłaszcza mięśni klatki piersiowej i twarzy, człowiek głębiej oddycha, co wpływa na lepsze dotlenienie mózgu i całego organizmu

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/Smiech-jest-zdrowy-dotlenia-relaksuje-usuwa-stres-i-redukuje-bol_37492.htmlWieża Eiifla,

Nagrywanie filmów bardzo zmieniało się na przestrzeni lat. Kiedy pojawił się kolor i dźwięk i czy ten fakt bardzo zmienił podejście do filmu?

O najważniejszych tytułach i postaciach niemego kina oraz momentach, które wpłynęły na współczesną kinematografię porozmawiamy dziś w Podwieczorku z Filipem i Leopoldem. Gościem audycji będzie Kinga Redlińska z potralu OldCamera.pl - wszystko o starym kinie, studentka kulturoznawstwa oraz absolwentka międzynarodowych studiów kulturowych na Uniwersytecie Łódzkim.


Zapraszamy na audycję „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00 – 19.00, a szczególnie w czwartek 26 października.

Zobacz także