X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wigierski Park Narodowy. Życie bobrów

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 12:15
Północny wschód Polski to wspaniałe jeziora, a jedno z nich nazwą podobne jest, jak mówi Leopold - do śliwki węgierki… Jezioro Wigry, bo o nie chodzi, kształtem przypomina literę „S”. A dawniej nazywało się Wingry, podobno od jaćwieskiego słowa wingris (kręty, wijący się). Taką nazwę znajdujemy też w dawnej informacji o łowach Władysława Jagiełły. Kronikarz napisał, że w 1418 roku władca polował na terenie zwanym Wingri. W tamte rejony zabrał słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom przyrodnik - gość "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Elli60/Pixabay

Gość Lwa i Królika to to człowiek, który postanowił wybrać się w rowerową podróż i dotrzeć do wszystkich parków narodowych w Polsce. Filipowi i Leopoldowi opowiedział o kolejnym parku, który bardzo mu się spodobał - to piękne lasy poprzeplatane jeziorami! 

Posłuchaj
52:27 Dzieci_AAC 2020_11_04-18-00-18.mp3 Wigierski Park Narodowy. Z bobrem w tle (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_4.11.2020.

Każdy z parków narodowych ma jakieś godło, takie swoiste logo. Znakiem rozpoznawczym tego wigierskiego jest bóbr. I od tego właśnie zwierzęcia gość "Podwieczorka" zaczyna swoją zwierzęcą opowieść. Ponieważ Wigry, to piękne dzikie i wodne tereny, to tam bóbr ma się fantastycznie. Ma mnóstwo miejsca, by budować swoje tamy…

Jakie jeszcze zwierzęta można w tym parku spotkać? W jaki sposób najlepiej zwiedzać ten park - rowerem, czy kajakiem? I jak nazywa się jedna z najpiękniejszych polskich rzek, która też płynie przez teren parku?

Posłuchajcie!

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Bartosz Popczyński
Data emisji: 04.11.2020
Godz. emisji: 18.00

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

Zobacz także

Czytaj także

Jak filozofują dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 08:00
Kim jest człowiek? Jaki jest sens życia? Czy lepiej zjeść cukierek czy mieć cukierek? Wiktor Piotrowski, filozof z Uniwersytetu Warszawskiego, opowiedział czym zajmuje się filozofia, czy jest ona zarezerwowana tylko dla uczonych czy dotyczy nas wszystkich w codziennym życiu i to już od najmłodszych lat. Rozmawiali z nim Filip i Leopold.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co nas łączy z innymi zwierzętami?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 13:34
W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" Królik Filip nie ukrywał zachwytu nad opowieścią, o tym, że "wszystkie człowieki wszystko wzięły od zwierząt". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przygotować się do podróży na Marsa?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 20:11
O kolonizacji kosmosu - czyli mieszkaniu na innych planetach, mówi się od dawna. Inżynierowie zapewniają, że rakiety będą mogły kiedyś zabrać w podróż na Marsa nawet 100 osób! I bardzo dobrze - naukowcy szacują bowiem, że żeby zasiedlić czerwoną planetę musi na niej mieszkać 110 osób!
rozwiń zwiń