X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Najprawdziwszy cyrkowiec świata

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 16:35
Cyrkowiec to oczywiście artysta występujący w cyrku. Słownik języka polskiego podaje jeszcze znaczenie potoczne - to człowiek sprytny, który potrafi wyjść z każdej opresji. Na arenie cyrkowej możemy zauważyć, że najsprytniejsi, albo najczęściej w te opresje wpadający - są klauni. Termin ukształtował się w XVI wieku; "grać klauna na scenie" miało oznaczać niewłaściwe zachowanie. Obecnie klaunami nazywa się najczęściej artystów komediowych występujących na arenie między kolejnymi punktami programu.
Jasiek Grządziela na LzR Festiwal 2019
Jasiek Grządziela na LzR Festiwal 2019Foto: Sebastian Gołos / PAP

Jednym z takich artystów jest Jasiek Grządziela - żongler, szczudlarz, tancerz, mim, klaun, i aktor w jednej osobie. Podobno na świecie więcej osób boi się klaunów niż pająków! Ale na pewno naszego gościa Jaśka - nie trzeba się wcale bać! Jak gość Podwieczorka spotyka się z dziećmi, proszą go, żeby już przestał się wygłupiać, bo nie mogą przestać się śmiać!


Posłuchaj
59:24 2021_03_03 18_00_03_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 3 marca godz. 18:00

 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Jasiek Grządziela 
Data emisji: 3.03.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Jak zbudować robota? Lew i Królik podpowiadają

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 18:00
Kto by nie chciał zmechanizować nieco swoich codziennych obowiązków? Mieć robota do sprzątania, do odkurzania, do zmywania naczyń - i nie mówimy tu o zmywarce. Do wieczornej audycji Polskiego Radia Dzieciom zaprosiliśmy gości z sali zabaw Konstruktor - Monikę Klepacką i Michała Boczkowskiego.
rozwiń zwiń