Polskie Radio Dzieciom

Kiedy możemy zacząć dokarmiać ptaki?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2022 12:00
Sikora bogatka, zięba, szpak, wróbel, mazurek czy sójka to nasi zwierzęcy przyjaciele. Lew i Królik rozmawiali o opiece nad ptakami, które jak co roku w okresie jesieni i zimy potrzebują pomocy człowieka. Jak pomagać by nie zaszkodzić? Posłuchaj audycji Polskiego Radia Dzieciom. 
Zimą sikorki to stałe bywalczynie ptasich stołówek
Zimą sikorki to stałe bywalczynie "ptasich stołówek"Foto: shutterstock/Artush

Czy wiecie jak śpiewają poszczególne ptaki? O ptasich trelach Posłuchać można w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" w którym nasi radiowi bohaterowie wraz z zaproszonym do studia gościem - ornitologiem i nauczycielem biologii, Panem Piotrem Piórkowskim, uczyli słuchaczy rozpoznawania ptaków po ich odgłosach.

Posłuchaj
52:51 Dzieci_AAC 2020_10_02-17-59-08.mp3 Ptaki jesienią - ich zwyczaje i przysmaki (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_02.10.2020.

 
Słuchając audycji można dowiedzieć się też po co właściwie ptaki śpiewają i które z nich można usłyszeć jesienią. Nie zabrakło rozmów o tym, co aktualnie, w czasie wczesnej jesieni ptaki jedzą, co robią i czy powoli przygotowują się do zimy. Czy można je dokarmiać gdy temperatury są dodatnie, a przyroda jeszcze jest bardzo ożywiona? 

Zapraszamy do wysłuchania całości zapisu audycji.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Piotr Piórkowski
Data emisji: 02.10.2020 (audycja archiwalna)
Godz. emisji: 18.00

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo


Zobacz więcej na temat: Podwieczorek z Filipem i Leopoldem
Zobacz także
Czytaj także

Podróż tramwajem

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 06:10
Kiedy została otwarta pierwsza linia tramwajowa w Polsce, która jest najdłuższa i dlaczego jazda tramwajem jest taka wyjątkowa?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy mokradła naprawdę wciągają?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 20:00
Filip i Leopold przyjrzą się mokradłom. Dowiemy się czym są mokradła, gdzie występują, jak powstają, jakie zwierzęta tam żyją oraz czy na mokradła można wchodzić. Czy są także w Polsce? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak żyli Wikingowie?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 11:00
W Światowym Dniu Wikingów, Lew Leopold Grzywa i Królik Filip Karocki postanowili dowiedzieć się kim byli i jak żyli Wikingowie. Czy byli wojownikami i podróżnikami oraz co zachowało się z czasów w których żyli? O tym w załączonej audycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Energia napędzająca świat, to..?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 10:00
Filip i Leopold wpadają czasem w nastrój filozoficzny, który sprawia,że szukają odpowiedzi na zagadki wszechświata. Szukają wtedy nawet takiej odpowiedzi, którą wcześniej poznał już ktoś inny.
rozwiń zwiń