X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Odcinek 26. Dzikie połoniny

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 17:01
Po udanej akcji odnalezienia rysia, bohaterowie stają przed zadaniem zostawienia kontaktu do lwa Leopolda. Z nadzieją, że uda się nawiązać kontakt ze strażnikami Bieszczadzkiego Parku Narodowego, wyruszają na połoniny.
Audio
  • 09.04.2016 Odcinek 26. Dzikie połoniny (przygoda)
  • 09.04.2016 Odcinek 26. Dzikie połoniny (przygoda + blok muzyczny)
Odcinek 26. Dzikie połoniny
Foto: EAST NEWS/KINA Oeraluil

Nad potokiem dostrzegają pluszcza – górskiego ptaka. Poznają jego tryb życia i ciekawe zachowania. Na szczycie góry przekonują się na własne oczy, że połoniny - dzikie, górskie trawy, są zagrożone i warto je chronić. W drodze powrotnej stają się świadkami rozmowy dwóch puszczyków uralskich – sów z dalekiej północy. Do Leopolda dzwoni Komendant Straży Kampinoskiego Parku Narodowego i opowiada o akcji uwolnienia łosia z tarapatów.

Zobacz także