X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czy dzieci mogą pomagać w ratowaniu życia?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 12:00
W sytuacji zagrożenia życia należy reagować szybko. Pomocy udzielić może także dziecko. W szkołach i przedszkolach organizowane są specjalne szkolenia podczas których przekazywana jest cenna wiedza, która może uratować życie poszkodowanemu. Czego mogą nauczyć się dzieci podczas takich zajęć?
Audio
  • Jak działa Dziecięcy patrol ratunkowy? O tym w "Mini Eurece" w PRD
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Zajęcia z ratownictwa medycznego, prowadzone w placówkach edukacyjnych, przebiegają często w formie interaktynej zabawy, symulującej zdarzenia. Zabawa ta daje dzieciom wiedzę mogącą przydać się w sytuacji niespodziewanej i trudnej.

Jaki numer alarmowy wybrać, jakie czynności reanimacyjne podjąć, jak ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji i jakich informacji udzielić dzwoniąc na numer alarmowy?
O tym dowiadują się młodzi uczestnicy zajęć organizowanych przez Pogotwie Meditrans. Z Panem Karolem Bielskim, dyrektorem tego największego w Polsce pogotowia ratunkowego rozmawiał Artur Wolski.

"Mini Eureka" w Polskim Radiu Dzieciom, od poniedziałku do piątku od 17.00 do 17.30.

Zaprasza Artur Wolski

jo


Zobacz więcej na temat: NAUKA Artur Wolski
Zobacz także

Czytaj także

Lek to nie cukierek?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 11:00
Lek może być trucizną jeśli nie jest stosowany według zaleceń. Czy wystarczy zatem czytanie ulotek dodawanych do lekarstw?  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznajemy zawody - publicysta

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 18:00
Czy publicysta i dziennikarz to taki sam zawód? Jakie cechy powinny charakteryzować człowieka, który zawodowo zajmuje się pisaniem i na czym dokładnie polega praca publicysty? O tym w audycji.
rozwiń zwiń