Polskie Radio Dzieciom

Czym bawiły się dzieci 200 lat temu?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 16:00
Jest takie miejsce w Warszawie gdzie każdy może poczuć się jak małe dziecko! Muzeum Domków dla Lalek mieści się w pomieszczeniach Pałacu Kultury i Nauki. To naprawdę niezwykłe miejsce - rodzice i dziadkowie w pewnym sensie mogą cofnąć się w czasie, a dzieci dowiedzą się czym bawiono się przed stu a nawet przed 200 laty.
Wirtualna wystawa Zabawa w dom w Muzeum Domków dla Lalek
Wirtualna wystawa "Zabawa w dom" w Muzeum Domków dla Lalek Foto: mat. pras.

Każdy z eksponatów znajdujących się w Muzeum Domków dla Lalek składa się z wielu maleńkich elementów. A w muzeum można zobaczyć w ponad 100 historycznych domków, sklepików i pokoi dla lalek.

Arturowi Wolskiemu o Muzeum Domków dla Lalek opowiada kuratorka wystawy, Zofia Jusiak.

Posłuchaj
27:43 minieureka 05.08.mp3 Czym bawiły się dzieci 200 lat temu? (Mini Eureka/Polskie Radio Dzieciom)_5.08.2020. 

Audycja: Mini Eureka
Rozmawiał: Artur Wolski
Gość: Zofia Jusiak
/ Muzeum Domków dla Lalek
Data emisji: 05.08.2020.
Godzina emisji: 17.15

"Mini Eureka" w Polskim Radiu Dzieciom w każdą środę w godz. 17.15 - 17.45.

--

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

 

 

Zobacz więcej na temat: DAB+ edukacja
Zobacz także
Czytaj także

Jak zrobić chleb, masło i ser

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 11:00
Pomysł na tę audycję przyszedł autorom do głowy tylko dlatego, że rano zjedli niesmaczne śniadanie. Adasiowi zamarzyło się więc smaczne drugie śniadanie. Wtedy Wojtek zabrał go do kuchni, gdzie smok mógł wziąć udział w pieczeniu chleba i produkcji sera. Najpierw do miski wsypali cukier, sól, drożdże... co jeszcze? I jak to się dzieje, że ciasto rośnie?
rozwiń zwiń