Polskie Radio Dzieciom

Detektyw Śladek w Lipcach Reymontowskich

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 15:57
Dziś Kaczka Siłaczka zaproponowała Maurycemu, żeby odwiedzili wieś w której  kręci się filmy. Detektyw bardzo się ucieszył bo zawsze chciał zagrać w filmie. Pożyczył nawet od znajomej walizkę pełną kosmetyków do makijażu. Tylko okazało się, że niezbyt zrozumiał to, co proponowała Kaczka Siłaczka - czasem przecież trudno ją zrozumieć.
Audio
  • Detektyw Maurycy na tropie filmowych przygód (Detektyw Maurycy Śladek/Polskie Radio Dzieciom)_07.03.20.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Myvisuals/Shutterstock

Kaczka nie opowiadała bowiem o wsi, w której do dziś kręci się filmy. Chodziło jej o Lipce Reymontowskie, niedaleko których Władysław Reymont - autor "Chłopów" pracował jako inspektor stanu torów kolejowych, i przy okazji miał okazję poznać życie wsi.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Maurycym Śladkiem.

Audycja:  Detektyw Maurycy Śladek, czyli o trudnej pracy, z której się dowiemy jak żyją Polacy 
Prowadzi:  Wojciech Słupiński
Data emisji: 29.02.2019
Godzina emisji: 16.00.

Wszyscy lubimy zagadki. Najbardziej fascynujące są te, których rozwiązania nie są takie oczywiste. Detektyw Maurycy Śladek wraz ze swoimi asystentami - Kaczką Siłaczką i Kucharzem Bulgotem, rozwiąże każdą sprawę, która dotyczyć będzie naszej kultury.

Wejdzie do mrocznego zamku, zajrzy pod młyńskie koło, zamiesza w barszczu w poszukiwaniu grzybów, a nawet sprawdzi, gdzie kozy kują, byleby tylko odkryć wszystkie polskie zwyczaje i ciekawostki.
Zaprasza Wojciech Słupiński.

jo

Zobacz więcej na temat: detektyw podróże
Zobacz także
Czytaj także

Niestrudzony detektyw Maurycy Śladek i jego teatralne przygody

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 16:51
Znakomity detektyw Maurycy Śladek, asystentka Kaczka Siłaczka i kucharz Adaś Bulgot mieli przed sobą arcytrudne zadanie. Obmyślali plan jak przemyślnie skonstruować scenografię do przedstawienia o ucieczce Władysława Łokietka - przyszłego króla Polski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Detektyw Maurycy Śladek na tropie legendy o Złotej Kaczce

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 18:12
Niestrudzony detektyw Polskiego Radia Dzieciom, Maurycy Śladek, opowiedział o niedawnej przejażdżce rowerowej po Warszawie. Nie była to zwyczajna wycieczka, ponieważ przemierzając jedną z uliczek, spotkał prawdziwą Złotą Kaczkę. Nie była zbyt rozmowna, ale i tak Maurycy Śladek długo będzie wspominał to spotkanie. Dlaczego?
rozwiń zwiń