!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Detektyw Śladek w Lipcach Reymontowskich

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 15:57
Dziś Kaczka Siłaczka zaproponowała Maurycemu, żeby odwiedzili wieś w której  kręci się filmy. Detektyw bardzo się ucieszył bo zawsze chciał zagrać w filmie. Pożyczył nawet od znajomej walizkę pełną kosmetyków do makijażu. Tylko okazało się, że niezbyt zrozumiał to, co proponowała Kaczka Siłaczka - czasem przecież trudno ją zrozumieć.
Audio
  • Detektyw Maurycy na tropie filmowych przygód (Detektyw Maurycy Śladek/Polskie Radio Dzieciom)_07.03.20.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Myvisuals/Shutterstock

Kaczka nie opowiadała bowiem o wsi, w której do dziś kręci się filmy. Chodziło jej o Lipce Reymontowskie, niedaleko których Władysław Reymont - autor "Chłopów" pracował jako inspektor stanu torów kolejowych, i przy okazji miał okazję poznać życie wsi.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Maurycym Śladkiem.

Audycja:  Detektyw Maurycy Śladek, czyli o trudnej pracy, z której się dowiemy jak żyją Polacy 
Prowadzi:  Wojciech Słupiński
Data emisji: 29.02.2019
Godzina emisji: 16.00.

Wszyscy lubimy zagadki. Najbardziej fascynujące są te, których rozwiązania nie są takie oczywiste. Detektyw Maurycy Śladek wraz ze swoimi asystentami - Kaczką Siłaczką i Kucharzem Bulgotem, rozwiąże każdą sprawę, która dotyczyć będzie naszej kultury.

Wejdzie do mrocznego zamku, zajrzy pod młyńskie koło, zamiesza w barszczu w poszukiwaniu grzybów, a nawet sprawdzi, gdzie kozy kują, byleby tylko odkryć wszystkie polskie zwyczaje i ciekawostki.
Zaprasza Wojciech Słupiński.

jo

Zobacz także
Czytaj także

Niestrudzony detektyw Maurycy Śladek i jego teatralne przygody

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 16:51
Znakomity detektyw Maurycy Śladek, asystentka Kaczka Siłaczka i kucharz Adaś Bulgot mieli przed sobą arcytrudne zadanie. Obmyślali plan jak przemyślnie skonstruować scenografię do przedstawienia o ucieczce Władysława Łokietka - przyszłego króla Polski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Detektyw Maurycy Śladek na tropie legendy o Złotej Kaczce

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 18:12
Niestrudzony detektyw Polskiego Radia Dzieciom, Maurycy Śladek, opowiedział o niedawnej przejażdżce rowerowej po Warszawie. Nie była to zwyczajna wycieczka, ponieważ przemierzając jedną z uliczek, spotkał prawdziwą Złotą Kaczkę. Nie była zbyt rozmowna, ale i tak Maurycy Śladek długo będzie wspominał to spotkanie. Dlaczego?
rozwiń zwiń