X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Z głową w chmurach czyli o żyrafie, która szukała deszczu - premiera

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 15:00
”Jesteśmy w Teatrze Andersena. Proszę siąść wygodnie, oglądać spektakl, a na końcu – bić brawo!” - taką zachętę przed każdą sztuką teatralną mogą usłyszeć widzowie teatru Andersena w Lublinie. W ”Kulturotece” usłyszeć można było relację z premiery przedstawienia, bardzo ciepło przyjętego przez dzieci i dorosłych: ”Z głową w chmurach czyli o żyrafie, która szukała deszczu”.
Audio
  • Z głową w chmurach czyli o żyrafie, która szukała deszczu - posłuchaj relacji z premiery (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_29.09.2019.
Z głową w chmurach czyli o żyrafie, która szukała deszczu - rozmowy po premierze
Z głową w chmurach czyli o żyrafie, która szukała deszczu - rozmowy po premierzeFoto: Tomasz Tylus

Spektakl pomyślany jest w konwencji musicalu lalkowego i dedykowany dzieciom w wieku od 3 lat.  Widzowie razem z bohaterami przenoszą się się do bajkowej Afryki, gdzie panuje upał i zwierzętom zaczyna brakować wody. Żyrafa postanawia jej poszukać. W wędrówce towarzyszą jej między innymi wielobarwne ptaki, a animacja jest połączona z choreografią taneczną aktorów, tworząc układy mieniące się jak w kalejdoskopie.

To wydanie audycji ”Kulturoteka” poprowadziły dzieci. Hania, Tosia, Zosia i Nina opowiedziały o wrażeniach ze spektaklu. W audycji można też usłyszeć fragmenty spektaklu i rozmowy z twórcami sztuki. 

Audycja: Kulturoteka
Prowadzi:
 Martyna Chuderska
Data emisji: 29.09.2019
Godzina emisji: 17.00

jo

Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca spektakl
Zobacz także