X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Gwiazdkopisanie". Jurorzy konkursu o nagrodzonych pracach

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 10:00
"Świąteczne okruszki" Edyty Rozenfeld to opowieść o tym, że nawet świąteczne resztki z wigilijnego stołu potrafią sprawić radość. "Pierwszy Barszczyk" pióra rodziny państwa Mazurów, historia o wspominanej z nostalgią świątecznej i zabawnej wigilijnej  katastrofie. I historia o Wigilii Agnieszki Kędziory "Wilijo po ślonsku", to tylko niektóre z historii wyróżnionych w tegorocznym "Gwiazdkopisaniu". 
Poznaj wyniki konkursu Gwiazdkopisanie
Poznaj wyniki konkursu "Gwiazdkopisanie"Foto: Polskie Radio

Posłuchaj
118:32 Dzieci_AAC 2020_12_20-14-58-45 (1).mp3 Specjalne wydanie audycji "Kulturoteka" w PR Dzieciom, w której jurorzy oceniali nagrodzone prace_20.12.2020.

 

Nadesłane prace oceniało grono literackich ekspertów: pisarze -  Justyna Bednarek, Grzegorz Kasdepke i Tomasz Samojlik, oraz dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom - Martyna Chuderska. Do  kolejnej edycji  świątecznego konkursu organizowanego przez Polskie Radio Dzieciom  napłynęło ponad 360 prac. Wyróżniono 20 z nich, a trzy zostały przez jurorów nagrodzone szczególnie. To dwa komiksy i jedna praca pisana prozą. 

Pracami  nagrodzonymi są: "Rodzinne świętowanie" Jana Wachowskiego i "Najpiękniejszy dzień w roku" Zuzanny Paściak. To pięknie plastycznie i kolorystycznie wykonana praca. Wróżę wielką przyszłość malarską  - chwaliła autorkę tej ostatniej Justyna Bednarek.  

Omawiając pracę Jana Wachowskiego, Tomasz Samojlik - autor książek, słuchowisk i komiksów - powiedział:  - Rośnie nam młode pokolenie komiksiarzy, z którego będziemy bardzo dumni!.

A Grzegorz Kasdepke dodał, że w konkursie zaczęli brać udział bardzo młodzi autorzy, którzy znakomicie prowadzą komiksową opowieść, ładnie zachowują balans między tym, co się dzieje w rysunku, a tym, co jest w tekście. - Siedzę tu uśmiechnięty od ucha do ucha! - spuentował prace młodych komiksiarzy Tomasz Samojlik. 

Jury konkursowe nagrodziło też Feliksa Pietkiewicza. Jego "Wigilia, że och!" - to zdaniem Grzegorza Kasdepke rodzaj impresji - nie ma wyrazistej narracyjnej historii i określonych ram, ale jest bardzo dobra literacko i zostawia niedopowiedzenie, które czytający wypełnia emocjami. 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Ich prace od 22 grudnia, można przeczytać i obejrzeć w specjalnie przygotowanej książce elektronicznej. Literackich opowieści można także wysłuchać. Zostały nagrane w interpretacji znakomitych aktorów: Olgi Bończyk, Anny Cieślak, Leszka Filipowicza i Wojciecha Słupińskiego. Opowiadania te będą emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom w audycji "Bajkowy kącik".

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Goście: Justyna Bednarek, Grzegorz Kasdepke i Tomasz Samojlik
Data emisji: 20.12.2020
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

To audycja dla wszystkich "zasłuchanych, zapatrzonych i zaczytanych", dla miłośników teatru, kina, muzyki i literatury, słowem zanurzonych po uszy w kulturze.

Konkurs "Gwiazdkopisanie" został ogłoszony po to, aby przywołać świąteczne wspomnienia. Na prace uczestników: opowiadania, wiersze, listy, kartki z pamiętnika i komisky czekaliśmy do 6 grudnia. Obecnie trwają obrady jury, a ich rezultat usłyszymy 20 grudnia w specjalnym wydaniu audycji "Kulturoteka" w godz. 17.00-19.00). Lista laureatów zostanie także zaprezentowana na stronie polskieradiodzieciom.pl i w mediach społecznościowych pod adresem: facebook.com/radiodzieciom.


 

Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca DAB+
Zobacz także