X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Morze Kaspijskie – Kazachstan i Iran

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 08:00
Dziś odwiedzimy rozległe krainy wokół Morza Kaspijskiego, które w rzeczywistości jest największym jeziorem na świecie. Znajduje się na granicy Azji i Europy.
Audio
  • Posłuchaj opowieści o rozległych krainach wokół Morza Kaspijskiego. (Opowieści ludów świata/Polskie Radio Dzieciom).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Państwa otaczające to niezwykłe morze mają bogatą i długa historię, w której mieszają się różne kultury: azjatycka, europejska i bliskowschodnia oraz religie: islam, chrześcijaństwo i buddyzm.

Wiele wieków temu tereny te wchodziły w skład mongolskiego imperium Czingis Hana jak i później tureckiego imperium Osmańskiego. Przez Kazachstan prowadził też słynny Jedwabny szlak, którym wędrowali ze swoimi towarami kupcy z Azji, Europy i Bliskiego Wschodu.

Iran natomiast to rejon starożytnej cywilizacji Perskiej, w której dawne tradycje mieszają się z wpływami arabskimi. Zapraszam was na podróż brzegami Morza kaspijskiego śladem dawnych opowieści.

Audycję prowadzi Anna Wójcikiewicz.

Audycja „Opowieści ludów świata” w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę od 9.00 do 10.00.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Archipelag Maluki i wyspa Riukiu

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 10:00
Dziś poznamy kolejne malownicze, pełne tajemnic wyspy i archipelagi południowo - zachodniego Pacyfiku, groźnego rejonu zwanego Pierścieniem ognia, gdzie ziemia wstrząsana jest wybuchami wulkanów, a szalejące tajfuny uczą mieszkańców sztuki przetrwania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamczatka i Kuryle

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 10:00
Dziś odwiedzimy północne krańce pacyficznego pierścienia ognia czyli, Morze Ochockie i wyspy: od japońskiego Hokkaido i należących do Rosji: Sachalina i Kuryli, aż po rosyjski półwysep Kamczatkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mongolia i jej bezkresne przestrzenie

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 10:00
Dziś powędrujemy przez bezkresne przestrzenie w samym środku Azji. Zajmuje je Mongolia, wielki kraj wciśnięty między dwa mocarstwa. Od północy graniczy z Rosją, a od wschodu, zachodu i południa z Chinami.
rozwiń zwiń