X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Świat dawnych opowieści Iraku

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2018 08:00
Dziś odwiedzimy Irak, arabskie państwo Bliskiego Wschodu którego historia sięga zamierzchłych czasów. Leży na styku  Azji, Afryki i Europy,  w rejonie Zatoki Perskiej. Graniczy z Iranem, Arabią Saudyjską i Kuwejtem oraz Syrią, Jordanią i Turcąj.
Audio
  • Posłuchaj opowieści o arabskim państwie bliskiego wschodu. (Opowieści ludów świata/Polskie Radio Dzieciom)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Znajdujący się w  granicach Iraku obszar między wielkimi rzekami Eufratem i Tygrysem, zwany od starożytności Mezopotamią, co po grecku znaczy międzyrzecze, był kolebką najstarszych cywilizacji świata. Już od 3500 lat p.n.e. powstawały tu potężne państwa: Sumer, Asyria, czy później Babilonia. W VII wieku n.e. tereny te zostały opanowane przez Arabów i stały się centrum arabskiego kalifatu. Arabowie właśnie utworzyli tu Irak, swoje państwo, trwające do dziś. Dziedzictwo starożytnych ludów, barwa historia tego rejonu i bogata kultura arabska tworzą niezwykłą mozaikę. Zapraszam was do świata dawnych opowieści Iraku. 

Audycję prowadzi Anna Wójcikiewicz.

Audycja „Opowieści ludów świata” w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę od 9.00 do 10.00.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Kamczatka i Kuryle

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 10:00
Dziś odwiedzimy północne krańce pacyficznego pierścienia ognia czyli, Morze Ochockie i wyspy: od japońskiego Hokkaido i należących do Rosji: Sachalina i Kuryli, aż po rosyjski półwysep Kamczatkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mongolia i jej bezkresne przestrzenie

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 10:00
Dziś powędrujemy przez bezkresne przestrzenie w samym środku Azji. Zajmuje je Mongolia, wielki kraj wciśnięty między dwa mocarstwa. Od północy graniczy z Rosją, a od wschodu, zachodu i południa z Chinami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Morze Kaspijskie – Kazachstan i Iran

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 08:00
Dziś odwiedzimy rozległe krainy wokół Morza Kaspijskiego, które w rzeczywistości jest największym jeziorem na świecie. Znajduje się na granicy Azji i Europy.
rozwiń zwiń