X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wędrówka śladem pradawnych abisyńskich opowieści

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 10:00
Odwiedziliśmy Półwysep Somalijski, zwany także Rogiem Afryki. Położony we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim i Zatoką Adeńską, w bezpośrednim sąsiedztwie Półwyspu Arabskiego. Dawniej rejon ten nazywano Abisynią. Dziś leżą tam takie kraje jak Somalia, Etiopia, czy Erytrea.
Audio
  • Posłuchaj opowieści o rejonie dawniej nazywanym Abisynią. (Opowieści ludów świata/Polskie Radio Dzieciom).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Ludność tego obszaru składa się z wielu grup etnicznych, mówiących różnymi językami. Najsilniejsza z nich, Amharowie, stworzyła w starożytności mocarstwo, którego historia i kultura miały wpływ na cały obszar Afryki Wschodniej i Bliskiego Wschodu, a jako jedno z pierwszych państw chrześcijańskich przez wieki dawało odpór wpływom islamu i atakom arabskich wojsk. Zapraszam na wędrówkę śladem pradawnych abisyńskich opowieści.

Audycję prowadzi Anna Wójcikiewicz.

Audycja „Opowieści ludów świata” w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę od 9.00 do 10.00.

jo

Zobacz więcej na temat: opowiadanie
Zobacz także

Czytaj także

Świat pradawnych opowieści Libanu

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 07:00
Odwiedziliśmy kolejne państwo dawnego Lewantu, jeden z najmniejszych krajów Bliskiego Wschodu, Liban.  Położony nad wschodnim brzegiem Morza Śródziemnego graniczy jedynie z Syrią od wchodu i północy, a od południa z Izraelem i Autonomią Palestyńską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wędrówka śladem ludów arabskich

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 09:00
Opowiemy Wam o różnych plemionach Afryki Północnej i Zachodniej Azji, czyli o mieszkańcach krajów arabskich. To przede wszystkim Arabowie, grupa ludów pochodzenia semickiego od czasów starożytnych zajmująca Półwysep Arabski. O tym w załączonej audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat opowieści staroarabskich

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 08:00
Cofnęliśmy się w dalekie dzieje plemion arabskich zamieszkujących Półwysep Arabski. Historia kultury i wierzeń tych ludów sięga o wiele wcześniejszych czasów niż powstanie islamu, jednej z największych religii świata.
rozwiń zwiń