X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Szlakiem wierzeń hiszpańskiej Galicji

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 15:00
Odwiedzimy dziś Galicję, hiszpańską prowincję na wybrzeżu atlantyckim przy granicy z Portugalią. Historia tej krainy sięga czasów starożytnych. A jej bogaty folklor jest bogaty w niezwykłe opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Audio
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Nie brakuje tam tajemniczych postaci celtyckich druidów, czarownic, nimf oraz przeróżnych duchów przyrody. Zapraszam was na wędrówkę po świecie dawnych wierzeń i bajek hiszpańskiej Galicji.

Data emisji:18.05.2019

Audycja „Opowieści ludów świata” w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę od 9.00 do 10.00.

jo

Zobacz więcej na temat: opowiadanie
Zobacz także

Czytaj także

Wiosenne opowieści o węgierskich równinach

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 10:00
Krajobraz tego kraju tworzą niziny, a klimat jest ciepły i umiarkowany, kontynentany poniewż nie ma tu dostępu do morza. Graniczy od północy ze Słowacją, od wschodu z Ukrainą i Rumunią, od południa z Serbią i Chorwacją, a od zachodu ze Słowenią i Austrią. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szlakiem dawnych legend warszawskich

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 08:00
Dzieje naszej stolicy sięgają wczesnego średniowiecza, kiedy to wybudowano tu historycznie najstarszy na terenie dawnej Warszawy, dwór książąt mazowieckich Jazdów, obecnie zwany Ujazdowem. Powstał on najprawdopodobniej w XII wieku. Takie były początki Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wędrówka śladem dawnych walijskich opowieści

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 11:00
Dziś powędrujemy przez zielone wzgórza malowniczej Walii, krainy elfów i wróżek. To jedna z czterech głównych części Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, a jednocześnie najstarsza na wyspach kraina historyczna. 
rozwiń zwiń