Polskie Radio Dzieciom

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 11:15
Pomoc humanitarna jest skierowana do osób najbardziej potrzebujących, których zdrowie, życie czy inne przysługujące im prawa są zagrożone.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Kapitanka Kalinka

Miliony osób na świecie cierpią głód, żyją w niedostatku czy są pozbawione m.in. edukacji. W tym dniu warto zastanowić się nad tym, co mamy i jak możemy pomóc innym.

Posłuchaj

04:44 [DAB]Dzieciom (PCM) 18 sierpień 2021 10_45_19_KK.mp3 18.08.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Kapitanka Kalinka na morzu)

Audycja z cyklu Kapitanka Kalinka na morzu w każdą środę o 10.45 w Muzycznych podróżach Polskiego Radia Dzieciom.

Data emisji: 18.08.2021

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz więcej na temat: podróże dzieci
Zobacz także
Czytaj także

Jak uniknąć pecha?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 11:15
Na jachcie mogą zdarzyć się najróżniejsze sytuacje, także takie, które nie są po naszej myśli. Pewnych zdarzeń nie sposób uniknąć, ale możemy po prostu być na nie przygotowani.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacyjna apteczka

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 11:15
Podczas wakacyjnych wypraw zawsze powinna nam towarzyszyć apteczka. Jednak nie wystarczy sprawdzić jej zawartość raz do roku, zawsze powinny znaleźć się w niej niezbędne środki i narzędzia. Jakie? Posłuchajcie!
rozwiń zwiń