X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Węzły i liny

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 12:45
Na jachcie jest mnóstwo lin. Mają one bardzo ważne funkcje, dlatego należy o nie dbać.. i nauczyć się je odpowiednio łączyć. 
Audio
  • 20.05.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Kapitanka Kalinka na morzu)
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Kapitanka Kalinka

Żeglarze przez całe stulecia wynaleźli mnóstwo bardzo pożytecznych węzłów, nazwali też niemal wszystkie liny, które można znaleźć na łodzi.

Data emisji: 20.05.2020

Godz. emisji: 10.45

Audycja z cyklu Kapitanka Kalinka na morzu w każdą środę o 10.45 w Muzycznych podróżach Polskiego Radia Dzieciom.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz więcej na temat: podróże dzieci
Zobacz także

Czytaj także

Trudne życie młodego żeglarza

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 12:45
Jedną z morskich tradycji są żarty z młodych żeglarzy. Na przywileje i prawa do różnych funkcji na pokładzie jachtu czy statku zawsze trzeba było sobie zasłużyć, takim żeglarzom chętnie robiono również dowcipy. Posłuchajcie co się wówczas działo i co to znaczy morski chrzest.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prognozy pogody, gdzie jej szukać i jak ją zrozumieć?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 12:45
Każda morska wyprawa wymaga długiego planowania, znajomość pogody jest także bardzo ważna. Aby bezpiecznie przepłynąć tysiące kilometrów trzeba mieć dobre mapy i prognozy pogody. To przyjazne wiatry sprawiają, że nasz jacht płynie, tam gdzie chcemy!
rozwiń zwiń