X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Słowniczek żeglarski

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 16:00
Każdy kto po raz pierwszy znalazł się na pokładzie jachtu czy żaglowca mógł usłyszeć wiele niezwykłych nazw i określeń. Takich jak rumpel, kokpit, mesa, achtersztag. Język żeglarzy może wydać się nieco dziwny, ale jest bardzo precyzyjny.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Kapitanka Kalinka

Wiecie że warto założyć sztormiak nawet jeśli stoi się pod szprycbudą? Posłuchakjcie, Kapitanka Kalinka wszystko wyjaśni. 

Posłuchaj
06:18 Dzieci_AAC 2020_06_24-10-47-54.mp3 24.06.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Kapitanka Kalinka na morzu)

Data emisji: 24.06.2020

Godz. emisji: 10.45

Audycja z cyklu Kapitanka Kalinka na morzu w każdą środę o 10.45 w Muzycznych podróżach Polskiego Radia Dzieciom.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz więcej na temat: podróże dzieci
Zobacz także

Czytaj także

Dzień przyjaciela

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 12:45
Przyjaciel to ktoś, komu ufamy i kto jest niemal częścią naszej rodziny. Czy można mieć przyjaciół, gdy bez przerwy się podróżuje i nie sposób spotykać się codziennie z bliskimi nam osobami?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak ważna jest dla wszystkich słodka woda?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2020 12:45
Często zapominamy jak ważna jest słodka woda i to nie tylko dla żeglarzy w czasie długich rejsów, ale dla nas wszystkich. Wydaje się że jest jej mnóstwo i że mamy do niej swobodny dostęp, ale to nie zawsze musi tak wyglądać..
rozwiń zwiń