Polskie Radio Dzieciom

Dzień bez telefonu komórkowego

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 16:00
Smartfon to bardzo nowoczesne i pożyteczne urządzenie. Nigdy wcześniej wezwanie pomocy czy sprawdzenie, jak poradzić sobie w trudnej sytuacji nie było tak łatwe. Nowoczesne technologie nie tylko poprawiają komfort naszego życia, ale także jego bezpieczeństwo. 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Kapitanki Kalinka

Jednak bez najmniejszych trudności można się obyć bez komunikacji przez telefon przez co najmniej jeden dzień. I w tym czasie na przykład zastanowić się, jak wykorzystać jego możliwości bardziej efektywnie, tak by służył on lepiej naszemu bezpieczeństwu. Abyśmy nie używali nowoczesnej technologii tylko do zabawy, ale by telefon nam pomagał. 


Posłuchaj
05:44 [DAB]Dzieciom (PCM) 15 lipiec 2020 10_45_06_KK_.mp3 15.07.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Kapitanka Kalinka na morzu)

  

Audycja z cyklu Kapitanka Kalinka na morzu w każdą środę o 10.45 w Muzycznych podróżach Polskiego Radia Dzieciom.

Data emisji: 15.07.2020

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz więcej na temat: podróże dzieci
Zobacz także
Czytaj także

Żeglowanie ze zwierzętami na pokładzie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 16:00
Dzisiaj, specjalnie dla Was, wywiad ze wspaniałą parą żeglarzy, który podróżują swoim jachtem razem z pieskiem. Posłuchajcie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żeglowanie z dziećmi

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 16:00
Z każdym dniem przybywa w Chorwacji turystów odpoczywających tu ze swoimi rodzinami. Jednak żeglarstwo nie jest takie proste, gdy na pokładzie jachtu są dzieci, długie dni z widokiem tylko na morze, to dla nich czasami trochę za mało.
rozwiń zwiń