Polskie Radio Dzieciom

Międzynarodowy Dzień Szachów

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 16:00
Szachy to strategiczna gra, która towarzyszy ludziom już odo ponad 400 lat. Pochodzi prawdopodobnie z Afryki, i powstała w krajach muzułmańskich, gdzie podczas dnia jet tak gorąco. że praca jest niemal niemożliwa. Ten czas spędza się na rozmowach, piciu herbaty, a także grze, również w szachy. 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Kapitanki Kalinka

Posłuchaj
06:06 [DAB]Dzieciom (PCM) 22 lipiec 2020 10_45_07_KK_.mp3 22.07.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Kapitanka Kalinka na morzu)

 

Audycja z cyklu Kapitanka Kalinka na morzu w każdą środę o 10.45 w Muzycznych podróżach Polskiego Radia Dzieciom.

Data emisji: 22.07.2020

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz więcej na temat: podróże dzieci
Zobacz także
Czytaj także

Żeglowanie ze zwierzętami na pokładzie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 16:00
Dzisiaj, specjalnie dla Was, wywiad ze wspaniałą parą żeglarzy, który podróżują swoim jachtem razem z pieskiem. Posłuchajcie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żeglowanie z dziećmi

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 16:00
Z każdym dniem przybywa w Chorwacji turystów odpoczywających tu ze swoimi rodzinami. Jednak żeglarstwo nie jest takie proste, gdy na pokładzie jachtu są dzieci, długie dni z widokiem tylko na morze, to dla nich czasami trochę za mało.
rozwiń zwiń