Polskie Radio Dzieciom

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 16:00
Podczas moim podróży wielokrotnie widzę osoby potrzebujące pomocy. Szczególnie żeglując jesienią, zimą i wiosną można spotkać głodnych i potrzebujących schronienia. Nie przechodzimy obok nich obojętnie, ale chwilowa pomoc nie wystarcza..
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Kapitanka Kalinka

Obchody Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej mają na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat działań związanych z niesieniem pomocy humanitarnej na świecie i przybliżenie znaczenia międzynarodowej współpracy w tej dziedzinie.

Dzień ten jest również okazją, aby wyrazić szacunek w stosunku do wszystkich pracowników humanitarnych ONZ i innych organizacji oraz uczcić pamięć tych, którzy pełniąc obowiązki stracili życie.


Posłuchaj
06:36 [DAB]Dzieciom (PCM) 19 sierpień 2020 10_45_17_KK_.mp3 19.08.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Kapitanka Kalinka na morzu)

 

Audycja z cyklu Kapitanka Kalinka na morzu w każdą środę o 10.45 w Muzycznych podróżach Polskiego Radia Dzieciom.

Data emisji: 19.08.2020

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz więcej na temat: podróże dzieci Adriatyk
Zobacz także
Czytaj także

Jak spakować się na wakacje?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 16:00
Co zabrać ze sobą na wakacje, jak się spakować? Na pewno ogromna walizka wypełniona wszystkim, co mogłoby się kiedyś przydać nie ułatwi podróży. Pakowanie to sztuka, której można i warto się nauczyć.. Posłuchajcie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzikie zwierzęta latem

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 16:00
Latem wcale nie musimy jechać daleko, by cieszyć się widokiem dzikich zwierząt. Dobrze jest to tak robić, by nie naruszać ich spokoju. 
rozwiń zwiń