X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Latarnie morskie

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 16:00
To morskie znaki nawigacyjne, które mają zwiększyć bezpieczeństwo marynarzy i żeglarzy. Mają wskazywać jak najdalej w morze miejsce w którym stoją. W tym celu nadają specjalny sygnał świetlny a także sygnały radiowe i elektroniczne.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Kapitanka Kalinka

W czasie mgły, wiele z latarni nadaje sygnał sygnał dźwiękowy, by można je był odnaleźć, nawet wtedy, gdy przez mgłę nic nie widać. Na morzy czasem trudno odnaleźć pozycję, w której jesteśmy, wtedy nie wiadomo, gdzie możemy bezpiecznie płynąć.

Latarnie morskie są w tej sytuacji, jak znak od przyjaciela na lądzie.


Posłuchaj
07:43 [DAB]Dzieciom (PCM) 26 sierpień 2020 10_45_38_KK_.mp3 26.08.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Kapitanka Kalinka na morzu)

 

Audycja z cyklu Kapitanka Kalinka na morzu w każdą środę o 10.45 w Muzycznych podróżach Polskiego Radia Dzieciom.

Data emisji: 26.08.2020

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz więcej na temat: podróże dzieci Adriatyk
Zobacz także

Czytaj także

Dzikie zwierzęta latem

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 16:00
Latem wcale nie musimy jechać daleko, by cieszyć się widokiem dzikich zwierząt. Dobrze jest to tak robić, by nie naruszać ich spokoju. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 16:00
To dzień wszystkich dzieci, które mają już ponad 10 lat oraz osób które nie ukończyły jeszcze 24 roku życia. To niemal 2 miliardy osób na świecie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 16:00
Podczas moim podróży wielokrotnie widzę osoby potrzebujące pomocy. Szczególnie żeglując jesienią, zimą i wiosną można spotkać głodnych i potrzebujących schronienia. Nie przechodzimy obok nich obojętnie, ale chwilowa pomoc nie wystarcza..
rozwiń zwiń