Polskie Radio Dzieciom

Języki obce to przepustka do egzotycznego świata

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 11:15
Język angielski jest używany w różnych krajach i bardzo pomaga w podróżach, ale są rejony, w których jego znajomość nie jest powszechna, a co więcej, większość ludzi woli rozmawiać w swoim własnym języku. Dlatego warto nauczyć się nie tylko języków najbardziej znanych na świecie, jak angielski czy hiszpański, ale też znać podstawowe słowa i zwroty w języku kraju, który odwiedzamy.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Kapitanka Kalinka

Posłuchaj

06:07 [DAB]Dzieciom (PCM) 28 lipiec 2021 10_44_23_KK_.mp3 28.07.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Kapitanka Kalinka na morzu)

Audycja z cyklu Kapitanka Kalinka na morzu w każdą środę o 10.45 w Muzycznych podróżach Polskiego Radia Dzieciom.

Data emisji: 21.07.2021

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz więcej na temat: podróże dzieci
Zobacz także
Czytaj także

Dbajmy o naturę!

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 11:15
Wakacje to czas, kiedy możemy cieszyć się urokami natury. Jak je spędzić, by środowisko nie ucierpiało? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szachy to wspaniała gra

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 11:15
Gra w szachy towarzyszy nam od kilkuset lat. Ostatnio szachy stały się bardzo popularne za sprawą kilku głośnych filmów. Dlaczego warto grać w szachy? Posłuchajcie!
rozwiń zwiń