Polskie Radio Dzieciom

Międzynarodowy Dzień Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 16:00
To dzień wszystkich dzieci, które mają już ponad 10 lat oraz osób które nie ukończyły jeszcze 24 roku życia. To niemal 2 miliardy osób na świecie!
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Kapitanka Kalinka

Międzynarodowy Dzień Młodzieży został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1999 r. Ma przypominać wszystkim o tym, by młodzież na całym świecie miała podobne szanse i możliwości  rozwoju.

Dzięki komputerom i dostępowi do internetu jest to dużo łatwiej osiągnąć, ale nie wszędzie na świecie jest dostępna nowoczesna technologia..

Posłuchaj
09:51 [DAB]Dzieciom (PCM) 12 sierpień 2020 10_45_02_KK_.mp3 12.08.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Kapitanka Kalinka na morzu)

 

Audycja z cyklu Kapitanka Kalinka na morzu w każdą środę o 10.45 w Muzycznych podróżach Polskiego Radia Dzieciom.

Data emisji: 12.08.2020

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz więcej na temat: podróże dzieci Adriatyk
Zobacz także
Czytaj także

Jak spakować się na wakacje?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 16:00
Co zabrać ze sobą na wakacje, jak się spakować? Na pewno ogromna walizka wypełniona wszystkim, co mogłoby się kiedyś przydać nie ułatwi podróży. Pakowanie to sztuka, której można i warto się nauczyć.. Posłuchajcie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzikie zwierzęta latem

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 16:00
Latem wcale nie musimy jechać daleko, by cieszyć się widokiem dzikich zwierząt. Dobrze jest to tak robić, by nie naruszać ich spokoju. 
rozwiń zwiń