X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Teatr Polski w Warszawie gra także dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 12:00
Teatrów dramatycznych, tych dla widzów dorosłych, które na spektakle zapraszają także widownię dziecięcą, nie ma zbyt wiele.  Jednym z nich jest jednak Teatr Polski w Warszawie. W repertuarze dla dorosłych sięga po dzieła klasyków, ale cykle i wydarzenia dla dzieci także są tam bardzo interesujące i od wielu lat cieszą się popularnością.
Audio
  • Teatr Polski w Warszawie także dla dzieci (Polskie Radio Dzieciom/Kulturalna strefa)_1.12.2019.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Przedstawienie teatralne, robione z myślą o dzieciach, może być dla nich atrakcyjne, bo dzieci korzystając obecnie z atrakcji wizualnych i komputerowych coraz mniejszy mają kontakt z teatrem - uważa Janusz Majcherek, dyrektor artystyczny tej placówki.

Sztuka dla młodych widzów to w pewnym sensie inwestycja. Jak się dzieciom przedstawienie spodoba, może złapią upodobanie do teatru i przyjdą znów jako nastolatki, studenci szkoły teatralnej, a potem może przyprowadzą swoje dzieci.

W audycji można także usłyszeć rozmowę o bieżącym repertuarze dla dzieci tego teatru  - "Królowej Śniegu", z Joanną Trzepiecińską w roli głównej, "Ferdynandzie Wspaniałym", czy "Podróżach Guliwera".

Audycja: Kulturalna Strefa
Rozmawiała: Martyna Chuderska
Data emisji: 1.12.2019
Godzina emisji: 21:00
Audycja "Kulturalna strefa" w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

***

Polskie Radio Dzieciom jest całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, zaś wieczorem audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Strona internetowa: www.polskieradiodzieciom.pl
Profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ 
Konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo


Zobacz więcej na temat: spektakl
Zobacz także