Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra". Ewelina Flinta i Krzysztof Ochnio

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2022 23:55
17 lat - dokładnie tyle czasu fani czekali na nową płytę Eweliny Flinty. Początkowo wydawało się, że rynek muzyczny stoi przed nią otworem i to tylko kwestia czasu, aż artystka stanie się wielką gwiazdą. Flinta zdobyła popularność w wieku 23 lat, gdy pokazała się szerszej publiczności w pierwszej edycji programu "Idol". Pomimo tego, że nie wygrała, przekonała do siebie jurorów i całą Polskę.
Ewelina Flinta i Adam Dobrzyński
Ewelina Flinta i Adam DobrzyńskiFoto: Polskie Radio Dzieciom

Na fali tego sukcesu w 2003 r. wyszła jej debiutancka płyta "Przeznaczenie". Krążek spotkał się z dużą aprobatą i nawet zdobył status złotej płyty. Dwa lata później światło dziennie ujrzało drugie solowe wydawnictwo Flinty - "Nie znasz mnie". Album promował tytułowy singiel "Nie znasz mnie" oraz "Nieskończona historia". Pomimo tego, że krążek został dobrze przyjęty, artystka praktycznie zawiesiła swoją działalność. Od 2005 r. próżno było szukać nowych utworów Flinty, a koncerty były organizowane bardzo sporadycznie.

Najpierw opublikowała  singiel "Zakochana" a na antenie Polskiego Radia Dzieciom przedstawi najnowszy  "Frutti di Mare".

Projekt "Deszczowe Psy" powstał z inicjatywy Krzysztofa Ochnio – wokalisty i basisty znanej szerzej fanom muzyki poetyckiej grupy Coffeina, autora tekstów i kompozytora oraz Artura Hołuszko, kompozytora, producenta, gitarzysty i mandolinisty znanego między innymi ze współpracy z Marią Peszek, Anitą Lipnicką & VOICEBAND, Sonią Bohosiewicz, Eweliną Flintą & VOICEBAND, Michałem "Fox" Królem, Natalią Przybysz, Jurkiem Zagórskim. Artur Hołuszko pokierował również projektem muzycznie projektem "Deszczowe Psy". Z kolei za przekład autoryzowanych przez Toma Waitsa i publishera tekstów na płycie odpowiada Krzysztof Ochnio.

Krzysztof Ochnio z gospodarzem audycji Krzysztof Ochnio z gospodarzem audycji

"Tribute to Tom Waits" to pozycja muzyczna skierowana zarówno do dojrzałego odbiorcy, któremu bliskie są dźwięki klasycznego rocka, jak i młodszych pokoleń, dla których materiał z płyty może być pierwszym krokiem do eksploracji klasyki rocka. Artyści pojawią się w drugiej godzinie poniedziałkowej audycji.

Poza tym w audycji dużo nowości sceny country, najnowsze dzieła prosto z Nashville.

Posłuchaj

119:46 Radio Dzieciom 2022_11_07-23-00-03.mp3 07.11.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Audycje przygotował i prowadził: Adam Dobrzyński

Data emisji: 07.11.2022

Godz. emisji: 23:00

Premierowa audycja z cyklu "Co nam w duszy gra" w każdy poniedziałek o godz. 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński dzieci
Zobacz także
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Ala Sękowska, Konrad Baum, Marta Kruk i Anna Riveiro

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2022 23:55
Audycja pełna gości i gorących premier płytowych. Nie zabraknie najnowszych albumów od muzycznych tuzów i legend światowego  rynku muzycznego, bo ze świeżutkimi płytami w piątek 21.10 wróciły - po siedmioletniej przerwie zespoły A-Ha oraz Simple Minds po czterech latach od wydania albumu "Walk Beetween Worlds".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Krzysztof Ścierański i Maciej Werk

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2022 23:55
Dyskografia gitarzysty basowego i muzyka sesyjnego Krzysztofa Ścierańskiego obejmuje ponad 150 albumów, teraz pojawia się LP "Jazz, rock i święty spokój" ale ukazała się także opasła biografia artysty "Z basem przez życie". W audycji dużo wspomnień - także o tych, których już nie ma na czele z Tomaszem Szukalskim i Wojciechem Karolakiem.
rozwiń zwiń