Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra". Wojtek Wojda

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2023 23:55
W 2021 roku płocka formacja Farben Lehre obchodziła jubileusz 35-lecia istnienia, który promowała kilkoma okazjonalnymi wydawnictwami, a teraz przyszedł czas na kolejny (piętnasty) studyjny album, zatytułowany "Na zdrowie".
Wojtek Wojda i Adam Dobrzyński
Wojtek Wojda i Adam DobrzyńskiFoto: Polskie Radio Dzieciom

W audycji "Co nam w duszy gra" gościł Wojtek Wojda z zespołu Farben Lehre, który opowiadał o najnowszej płycie formacji.

Współczesna rzeczywistość stała się dalece nieprzewidywalna, trudna i coraz bardziej skomplikowana. Dzisiaj potrzeba dużo zimnej krwi, cierpliwości, spokoju ducha, odwagi, a przede wszystkim zdrowia, aby ogarnąć to co się dzieje i zaskakuje nas na każdym kroku.

Najnowsza płyta chłopaków z Mazowsza z założenia ma spełniać rolę swoistego antidotum i być narzędziem pozytywnego odreagowania złych emocji, nagromadzonych wokół. Jednocześnie staje się dobrą okazją na prosty, szczery i racjonalny komentarz w kontekście czasu bieżącego, który znajduje odzwierciedlenie w większości tekstów.

Posłuchaj
60:51 Dzieci_AAC 2023_04_24-22-00-49.mp3 24.04.2023 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Audycję przygotował i prowadził: Adam Dobrzyński

Data emisji: 24.04.2023 

Godz. emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Co nam w duszy gra" w każdy poniedziałek w godz. 22.00 - 23.00

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński dzieci
Zobacz także
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Sławomir Nietupski

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2023 23:55
W audycji w Lany Poniedziałek w studiu Polskiego Radia Dzieciom pojawił się Sławomir Nietupski, autor projektu Jasmeno, który opowiadał o swoim albumie graficznym, inspiracjach, związkach obrazu z muzyką oraz  odniesieniach w twórczości do Zdzisława Beksińskiego. Album dostępny w limitowanej, ręcznie numerowanej serii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Formacja Łysa Góra

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2023 23:55
W audycji pojawią się członkowie folk-rockowo-metalowej formacji Łysa Góra, która 12 maja powraca swoim nowym albumem. Na antenie Polskiego Radia Dzieciom, po raz pierwszy wybrzmią pierwsze fragmenty niewydanego jeszcze dzieła.
rozwiń zwiń