Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra". Joanna M.Vorbrodt, Kasia Nova i Piotr Dorosz

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 23:55
W audycji Piotr Dorosz opowie o koncercie laureatów konkursu Nasze Muzyczne Źródełko, który odbędzie się w dniu 8 urodzin Polskiego Radia Dzieciom, 1 kwietnia.

Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom zaprosiły do wzięcia udziału w konkursie Nasze Muzyczne Źródełko wszystkie dzieci do 15. roku życia, muzykujące rodziny, jak i zespoły amatorskie a dotyczył on twórczości muzycznej w zakresie muzyki ludowej oraz folkowej, tzn. współczesnej twórczości muzycznej zainspirowanej polską muzyką ludową.

W audycji pojawiła się też Joanna M.Vorbrodt - artystka w ubiegłym roku opublikowała swój najnowszy album w wersji cyfrowej. Teraz otrzymujemy od niej fizyczny nośnik w postaci płyty CD. "Korytarze" to płyta-zaproszenie. Zaproszenie do świata Joanny M. Vorbrodt. Świata muzycznego, magicznego i motywującego do marzeń. I choć artystka wykonuje tu kompozycje do wierszy innych poetów, ten świat jest bardzo jej: pełny wysmakowanych dźwięków, lirycznych tekstów i intymnego klimatu. Znajdziemy w nim 11 utworów skomponowanych do wierszy m.in. Janusza Kondratowicza, Pawła Bilińskiego, Zbigniewa Jerzyny, Zofii Mikuły, Romana Śliwonika, Marka Wawrzkiewicza, Pawła Łęczuka i Marii Żywickiej-Luckner. Wyjątek stanowi utwór "Karuzela", do którego tekst napisała sama artystka.

Joanna M.Vorbrodt z autorem audycji Joanna M.Vorbrodt z autorem audycji

W programie będzie też obecna Kasia Nova, która opowie o swoim najnowszym utworze. Artystka sięgnęła do przeboju samego Piotra Szczepanika.

Kasia Nova i Adam Dobrzyński Kasia Nova i Adam Dobrzyński
Posłuchaj
61:11 Radio Dzieciom 2023_03_27-22-00-03_CDG.mp3 27.03.2023 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Audycję przygotował i prowadził: Adam Dobrzyński

Data emisji: 27.03.2023 

Godz. emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Co nam w duszy gra" w każdy poniedziałek w godz. 22.00 - 23.00

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński dzieci
Zobacz także
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Krzysia Górniak, Olga Bończyk oraz projekt Soul Friends

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 23:55
W programie pojawiła się Krzysia Górniak, która stworzyła zespół Astrolabe. Zespół został założony przez portugalskiego wokalistę Rui Telesa i polską gitarzystkę Krzysię Górniak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Tomek Kudelski

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 23:55
W audycji gościł Tomek Kudelski, który opowiadał o płycie "Call The Distant". To album o wyjątkowym, międzynarodowym rodowodzie. W pracach nad płytą wzięli udział artyści, muzycy i inżynierowie dźwięku pochodzący z Polski, Hiszpanii, Kuby, Wielkiej Brytanii i USA. Nagrania prowadzone były w Polsce oraz USA, jednak główną ich część z towarzyszeniem symfoników Palma de Mallorca zrealizowano na Majorce, stolicy archipelagu Balearów.
rozwiń zwiń