Polskie Radio Dzieciom

Agnieszka Hekiert i Piotr Zubek

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 23:59
W audycji podróż upłynęła na... jazzowo. Najpierw zaprezentowałem fragment niewydanego do tej pory koncertu sprzed 58 lat Stana Getza. Koncert zapowiadał sam Chip Monck.
Audio
Agnieszka Hekiert z autorem audycji
Agnieszka Hekiert z autorem audycjiFoto: Polskie Radio

Gość audycji, Piotr Zubek opowiedział o swojej miłości do Jerzego Wasowskiego i przedstawił album "Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego".

W drugiej godzinie było o "M-ART Metal Rock Fest Festiwalu" - który w najbliższy piątek w Voodo Club w Warszawie a Agnieszka Hekiert przyniosła płytę "Soulnation", która na sklepowe półki trafi dopiero 2 października - w Polskim Radiu Dzieciom odbyła się prapremiera tegoż wydawnictwa.

Piotr Zubek w studiu Polskiego Radia Dzieciom Piotr Zubek w studiu Polskiego Radia Dzieciom

Zapraszam na dwugodzinną audycję przepełnioną muzyką i rozmowami o niej.

Audycję prowadzi: Adam Dobrzyński.

Data emisji: 11.09.2019

Premierowa audycja w każdą środę o godz. 23.00.

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.


Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.
Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. PAudycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową www.polskieradiodzieciom.pl, profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ oraz konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński
Zobacz także
Czytaj także

Martin Seraphin i jego debiutancka płyta "Mercury"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 16:00
Studio Polskiego Radia Dzieciom odwiedził Martin Seraphin ze swoją debiutancką płytą ”Mercury”. Ten dwupłytowy album zawiera 16 utworów elektronicznych z gatunku darkwave, electro, synth-pop i synhway.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maria Tyszkiewicz "Ufam sobie"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 01:01
Gościem w audycji była aktorka i piosenkarka Maria Tyszkiewicz. Przyniosła swój pierwszy singiel zatytułowany "Ufam sobie". Play listę uzupełniły nowe płyty od Aldous Harding, łotewskiego Musiqq, Tori Kelly czy album "Brel- Ces Gens - La", na którym piosenki Brela interpretują fantastyczni ​piosenkarze na czele z Thomasem Dutronc, Zaz, Marianne Faithfull czy Melody Gardot.
rozwiń zwiń