X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Jorgusie i Yeyku czyli zapraszamy na Śląsk!

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 23:55
Plenerowe Studio Polskiego Radia Dzieciom tym razem ze Śląska - z Łazisk Górnych koło Mikołowa. To z nich pochodzi zespół kabaretowo-muzyczny "Jorgusie", tworzony od blisko 40 lat przez braci Jerzego i Marka Moskała. Obaj opowiedzą o swoich początkach, o licznych współpracach - będzie gwara śląska, będą też śląskie kawały ;) I będzie też zapowiedź współpracy, bo Jorgusie niebawem zaczną do "Muzycznych podróży" przygotowywać swoje (15- minutowe!) ślonskie godki!
Jerzy i Marek Moskal czyli Jorgusie
Jerzy i Marek Moskal czyli "Jorgusie" Foto: archiwum autora audycji

W drugiej godzinie pojawią się chorzowianki siostry - Alicja Cedzidło i Marzena Mikołajczyk - kiedyś kojarzone ze Szlagier Maszyną- a od 2009 roku tworzące folkową grupę Yeyku. Na ich trzeciej płycie sięgają do muzyki tradycyjnej wykonywanej przez zespół Franczyki i jej głównego wokalisty nazywanym Kiepurą Podhala, Jana Franczyka. Muzyka z Beskidu Wyspowego w ich interpretacji nabiera nowego blasku! Folk, etno miesza się z elektroniką i ambientem.

Alicja Cedzidło i Marzena Mikołajczyk z autorem audycji Alicja Cedzidło i Marzena Mikołajczyk z autorem audycji

Posłuchaj

124:42 [DAB]Dzieciom (PCM) 18 sierpień 2021 23_00_08_MPA.mp3 18.08.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego) 

Data emisji: 18.08.2021

Godz. emisji: 23.00

Premierowa audycja z cyklu Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego w każdą środę o godz. 23.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także

Czytaj także

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Kasia Lisowska i Emilia Pawłowska

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 23:55
Tym razem podróże odbędę z pięknymi młodymi wokalistkami, każda wydała właśnie swój drugi album. W pierwszej godzinie prosto z Kielc w Plenerowym Studiu Polskiego Radia Dzieciom pojawi się Kasia Lisowska, znana przede wszystkim z występów u boku Piaska. Opowie o swoich fascynacjach, pracy z dziećmi, leczeniu "zmęczonych głosów" i o swojej pierwszej miłości. Będzie też o synestezji, czyli "widzeniu muzyki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Piotr Schmidt i Piotr Damasiewicz

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 23:55
W Plenerowym Studiu Polskiego Radia Dzieciom pojawi się dwóch trębaczy ze swoimi nowymi płytami - wydanymi na winylu. W pierwszej godzinie Piotr Schmidt a w drugiej Piotr Damasiewicz. A gram oczywiście z "czarnego krążka"
rozwiń zwiń