Polskie Radio
Section05
radio dzieci

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Arek Lerch i kwartet NVC

Dwa lata po debiutanckich "Obserwacjach", kwartet NVC powraca z nowym materiałem. "Emocj"e, podobnie jak debiut, osadzone są na rozimprowizowanych partiach saksofonu, jednak tym razem swoboda wykonawcza została ujęta w mocno określone ramy aranżacyjne. O tych zmianach, pracy nad płytą i nowych projektach opowie w Plenerowym Studiu Polskiego Radia Dzieciom członek grupy Arek Lerch.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński piosenka radio dzieci

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Jorgusie i Yeyku czyli zapraszamy na Śląsk!

Plenerowe Studio Polskiego Radia Dzieciom tym razem ze Śląska - z Łazisk Górnych koło Mikołowa. To z nich pochodzi zespół kabaretowo-muzyczny "Jorgusie", tworzony od blisko 40 lat przez braci Jerzego i Marka Moskała. Obaj opowiedzą o swoich początkach, o licznych współpracach - będzie gwara śląska, będą też śląskie kawały ;) I będzie też zapowiedź współpracy, bo Jorgusie niebawem zaczną do "Muzycznych podróży" przygotowywać swoje (15- minutowe!) ślonskie godki!
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński piosenka radio dzieci

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Kasia Lisowska i Emilia Pawłowska

Tym razem podróże odbędę z pięknymi młodymi wokalistkami, każda wydała właśnie swój drugi album. W pierwszej godzinie prosto z Kielc w Plenerowym Studiu Polskiego Radia Dzieciom pojawi się Kasia Lisowska, znana przede wszystkim z występów u boku Piaska. Opowie o swoich fascynacjach, pracy z dziećmi, leczeniu "zmęczonych głosów" i o swojej pierwszej miłości. Będzie też o synestezji, czyli "widzeniu muzyki".
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński piosenka radio dzieci