X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Nowości czeskiego i słowackiego rynku muzycznego

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2022 23:59
Nie zabraknie płyty od zmarłego 10 listopada ubiegłego roku słowackiego gwiazdora Miroslava Žbirki. Nowy album legendy czechosłowackiej muzyki popularnej zawiera 12 nowych piosenek, które Miro Žbirka nagrał przed jego nagłym odejściem pod koniec zeszłego roku.
archiwum autora audycji
archiwum autora audycjiFoto: Polskie Radio Dzieciom

Produkcję albumu powierzył swojemu synowi Davidowi Žbirce, który wniósł do całego materiału świeży powiew i nowoczesną muzyczną formułę.

Pierwszy singiel z albumu "Nejsi sam", który ukazał się w lutym 2022 roku i stał się megahitem w czeskich i słowackich rozgłośniach radiowych, udowadnia, że był to właściwy wybór. W kwietniu na czeskich antenach królował nawet jako najczęściej grana piosenka. Utwór świetnie sprawdza się również w serwisach streamingowych, co dowodzi, że nawet najmłodsze pokolenie jest zainteresowane nową twórczością Meky. 

Jego piosenki zostaną również wykonane podczas specjalnej trasy koncertowej z okazji jego późnych 70. urodzin - w Londynie, Pradze i Bratysławie jesienią tego roku. 

Album "Last Things" aspiruje do miana jednego z największych bestsellerów 2022 roku.

Posłuchaj
131:30 Dzieci_AAC 2022_06_08-22-58-41.mp3 08.06.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego)

Data emisji: 08.06.2021

Godz. emisji: 23.00

Premierowa audycja z cyklu Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego w każdą środę o godz. 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także

Czytaj także

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". formacja Origin of Escape

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 23:55
W Plenerowym studiu Polskiego Radia Dzieciom pojawią się Krzysztof Borek oraz Tomasz Kot, członkowie śląskiej formacji prog-metalowej Origin Of Escape. Opowiedzą o swoich inspiracjach, obawach, pracy nad debiutanckim krążkiem a także swoich marzeniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Ukraina, Czechy i Słowacja

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 23:55
Star Crystal z Kijowa, muzyka lwowskiego Okean Elzy, Perkałaba z Iwano-Frankiwska czy Mandry, formacji założonej w Kijowie w 1998 roku wypełnią pierwszą godzinę auducji.
rozwiń zwiń