Polskie Radio Dzieciom

Codzienność żeglującej rodziny

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 10:00
W premierowej audycji przedstawiamy rodzinę Jakubczaków - rodziców, kapitana Adama i kapitan Edytę oraz Kalinkę, którzy opowiedzieli o swoim życiu na morzu, o tym jak wygląda codzienność osób żyjących na jachcie.
Audio
  • Czym jest "orpeg" i kiedy uczy się żeglująca kapitanka Kalinka? (Rodzina pod żaglami/Polskie Radio Dzieciom)_06.09.2019.
Codzienność w życiu żeglującej rodziny
Codzienność w życiu żeglującej rodzinyFoto: Edyta Kos-Jakubczak

Jak wygląda nauka, kiedy większość czasu upływa właśnie na pływaniu i czy bycie żeglarzem wyklucza bywanie na lądzie? O tym w załączonej audycji.

Audycja: Rodzina pod żaglami
Prowadzi: kapitan Adam, kapitan Edyta oraz Kalinka
Data emisji: 06.09.2019
Godzina emisji: 17.15

--

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.


Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.
Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Strona internetowa: www.polskieradiodzieciom.pl
Profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ 
Konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.


jo

Zobacz więcej na temat: żeglarstwo podróże
Zobacz także