X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Uczmy się języków obcych!

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 18:15
Znajomość języków obcych jest bardzo ważna dla każdego podróżnika. Często słyszy się opinie, że obecnie wystarczy znać język angielski lub wręcz zainstalować odpowiednią aplikację w telefonie. Jeśli jednak chcemy naprawdę kogoś poznać, czy odkrywać miejsca zwykle niedostępne dla turystów, dobrze jest znać choć trochę miejscowy język
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Rodzina pod żaglami

Posłuchaj

33:29 Dzieci_AAC 2021_09_24-17-15-23_RPZ.mp3 24.09.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Rodzina pod żaglami)

Audycja: Rodzina pod żaglami

Prowadzi: kapitan Adam, kapitan Edyta oraz Kalinka

Data emisji: 24.09.2021

Godzina emisji: 17.15

Rodzina pod żaglami to 30-minutowa audycja familijna, poruszająca tematykę podróżniczą, pełną dźwiękowych obrazków z życia rodzin, których pasją i codziennością jest pływanie na jachcie. Audycja pozwala poznać terminologię związaną z żeglarstwem oraz codzienne życie żeglującej rodziny Jakubczaków.

Niesamowite rejsy żeglarskie, wyprawy pełne przygód i rodzinnych dylematów na morzu i na lądzie, to tylko niektóre z zagadnień tej audycji, na którą zapraszamy w każdy piątek o godzinie 17:15.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz więcej na temat: żeglarstwo podróże
Zobacz także

Czytaj także

Zasady bezpieczeństwa i pierwsza pomoc na jachcie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 18:15
Na pokładzie jachtu bezpieczeństwo jest bardzo ważne, podczas rejsu nie można w razie urazu czy innej potrzeby zjechać na pobocze drogi i poczekać na pomoc, tak jak podróżując samochodem. Trzeba wiedzieć, jak poradzić sobie samemu, w miarę dostępnych możliwości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca i życie w podróży

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 18:15
Zwykły dzień kogoś, kto niemal cały czas podróżuje, jest inny od tego spędzanego na lądzie. Trzeba w nim zmieścić pracę zawodową, życie prywatne, posiłki czy sen, ale też dbanie o jacht czy planowanie kolejnych etapów drogi. Posłuchajcie, jak wygląda zwykły dzień podróżnika!
rozwiń zwiń