X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Jestem z Polski" czyli życie na obczyźnie

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 18:15
Podczas naszych podnóży poznajemy nie tylko narody zamieszkujące wybrzeże Morza Śródziemnego, ale i historię tych regionów. Odwiedzamy miejsca ważne dla kultury, ale także takie, w których żyli czy zasłynęli swoimi czynami Polacy. 
Pomnik gen. Władysława Sikorskiego w Gibraltarze
Pomnik gen. Władysława Sikorskiego w GibraltarzeFoto: shutterstock.com

Podróżując czy żyjąc poza krajem, tracimy kontakt z kulturą i językiem. Co zrobić, by zachować łączność z naszymi tradycjami?

Posłuchaj

31:49 Dzieci_AAC 2021_11_05-17-15-47.mp3 5.11.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Rodzina pod żaglami)

Audycja: Rodzina pod żaglami

Prowadzi: kapitan Adam, kapitan Edyta oraz Kalinka

Data emisji: 5.11.2021

Godzina emisji: 17.15

Rodzina pod żaglami to 30-minutowa audycja familijna, poruszająca tematykę podróżniczą, pełną dźwiękowych obrazków z życia rodzin, których pasją i codziennością jest pływanie na jachcie. Audycja pozwala poznać terminologię związaną z żeglarstwem oraz codzienne życie żeglującej rodziny Jakubczaków.

Niesamowite rejsy żeglarskie, wyprawy pełne przygód i rodzinnych dylematów na morzu i na lądzie, to tylko niektóre z zagadnień tej audycji, na którą zapraszamy w każdy piątek o godzinie 17:15.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz więcej na temat: żeglarstwo podróże
Zobacz także

Czytaj także

Poczta i wiadomości na morzu

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 18:15
Kontakt z bliskimi jest bardzo ważny dla żeglarzy i podróżników. Jeszcze niedawno jedynym sposobem były na to listy, czasami telefon, ale wiele się zmieniło w ciągu ostatnich lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internet podczas podróży

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 18:15
Dawniej podróżnicy mieli ogromne problemy, by skontaktować się z bliskimi w czasie długich wypraw. Podobną trudność sprawiały jakiekolwiek kontakty z rodzimym krajem. Informacje docierały najczęściej pocztą, co mogło trwać nie tylko długie tygodnie, ale nawet miesiące. Dziś świat wygląda zupełnie inaczej..
rozwiń zwiń