X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Barry White

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 23:59
Gdyby żył jutro obchodziłby 76 lat. Barry White sprzedał ponad 100 milionów płyt na całym świecie. Szczyt jego popularności miał miejsce w erze disco lat 70., gdy nagrał takie hity jak: "Can't Get Enough of Your Love, Babe", "I'm Going to Love You Just a Little Bit More, Baby", oraz "You're The First, The Last, My Everything".
Barry White
Barry WhiteFoto: archiwum autora audycji

W latach 90. popularność White'a ponownie odżyła. Jego piosenki regularnie trafiały do kolejnych odcinków seriali "Ally McBeal" oraz "The Simpsons".

Posłuchaj
118:59 Dzieci_AAC 2020_09_12-22-02-32.mp3 12.09.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Do tego wspomnienie niedawno zmarłego Tryni Lopeza i cała godzina z przebojami Mike'a Scotta i jego The Waterboys- tak przy okazji wydania niedawno ich najnowszej czternastej już płyty "Good Luck, Seeker", (młodziakom - trzeba przypomnieć)...

Audycję prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 12.09.2020

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

Zobacz także

Czytaj także

Michael Jackson i Grzegorz Ciechowski

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 23:59
29 sierpnia obaj obchodziliby swoje urodziny. Między nimi była tylko różnica roku. Dzisiaj nie ma obu wśród nas ale pozostało wiele ponadczasowych dokonań, płyt, przebojów, które nieprzerwanie inspirują kolejne pokolenia muzyków i fanów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sal Solo i Freddie Mercury

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 23:59
5 września 1961 w Hatfield w Wielkiej Brytanii urodził się Sal Solo, lider formacji Classix Nouveaux. To właśnie jemu poświęcona będzie pierwsza godzina "Stare Znane Zapomniane" w Polskim Radiu Dzieciom w sobotę 5 września. w Pół Pięknej Płyty strona A albumu "Night People" z 1981 roku.
rozwiń zwiń