Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". Maria Koterbska

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 23:59
Niedawno pożegnaliśmy Wielką Damę Polskiej Piosenki, Marię Koterbską. Dzisiaj poświęcamy jej twórczości całą audycję "Stare Znane Zapomniane" w Polskim Radiu Dzieciom. Będą taśmy radiowe, przypomnienie ważnych chwil z życia artystki, a także sięgniemy do książki pióra jej syna, Romana Frankla. 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Polskie Radio

W "Pół Pięknej Płyty" prezentujemy winyl Marii Koterbskiej "Życie zdarza się raz".

Posłuchaj
119:12 [DAB]Dzieciom (PCM) 30 styczeń 2021 22_01_06_SZZ_.mp3 30.01.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 30.01.2020

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Le Orme i SBB

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 23:59
W audycji absolutna klasyka i zapomniane dźwięki z pierwszej prog-rockowej płyty wydanej we Włoszech w 1971 roku. "Collage" zespołu Le Orme. To raptem niewiele ponad trzydzieści minut niezwykłych dźwięków, które zaskoczą dzisiaj niejednego. Oczywiście prócz prezentacji płyty, obszerna geneza LP.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Od Johna Farnhama po Zbigniewa Wodeckiego

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 23:59
W audycji, w ramach cyklu "Pół Pięknej Płyty" sięgamy po cztery winyle: Johna Farnhama "Age Of Reason", Club Nouveau "Listen To The Message" oraz Janusza Gniatkowskiego "Tylko serce nie uśnie" - czyli kompilację wydaną na winylu, tuż po jego ciężkim wypadku.
rozwiń zwiń