Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". Glenn Frey oraz The Hooters

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 23:59
W pierwszej godzinie audycji  świętujemy 73. urodziny Glenna Frey'a członka The Eagles, aktora i piosenkarza, który przez wiele lat kontynuował poza zespołem solową karierę. Glenn nie żyje od 5 lat, prócz licznych przebojów i fragmentów zapomnianego koncertu z Dublina, przybliżymy słuchaczom jego biografię.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Polskie Radio Dzieciom

Godzina druga to prócz pozostałych utworów Frey'a, w ramach Pół Pięknej Płyty w całości zaprezentowana zostanie czwarta płyta w dyskografii The Hooters z tytułem "Zig Zag",  od której wydania 26 października minęło 32 lata.

Posłuchaj
118:59 Dzieci_AAC 2021_11_06-22-00-07.mp3 06.11.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 06.11.2021

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński piosenka
Zobacz także
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Toyah

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2021 23:59
W audycji numery jeden sprzed lat z Brytyjskiej Listy Przebojów (39 lat temu, 38 lat temu, 36 lat temu) ale też w ramach Pół Pięknej Płyty w całości i prosto z winyli zaprezentuję dwie płyty legendarnej Toyah, aktorki, performerki, pisarki i wokalistki (prywatnie żony Roberta Frippa z King Crimson).
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Mistrzowie gotyku i synth popu

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2021 23:59
Dwie historie, dwa niezwykle istotne winyle dla dyskografii grup, ale i dla historii obu gatunków. W ramach Pół Pięknej Płyty w pierwszej godzinie przedstawiamy trzeci studyjny album grupy The Mission "Carved In Sand" oraz debiut niemieckiej gwiazdy szeroko pojętego euro pop - "A Secret Wish" zespołu Propaganda. To z tej pozycji pochodzi kultowy hit "Dr. Mabuse".
rozwiń zwiń