Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". Historia jednej miłości i kulisy powstania super grupy Dwa plus jeden

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2021 23:59
Jedni nazywali ich polską ABBĄ, drudzy unikatowym zjawiskiem, także na skalę europejską. Był to jeden z tych zespołów, których karierze stan wojenny zaszkodził najbardziej i którego największych przebojów absolutnie nie da się zmieścić na jednej płycie.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Polskie Radio Dzieciom

W Pół Pięknej Płyty dwie legendarne płyty zespołu "Nowy wspaniały świat" wydany 49 lat temu oraz "Wyspa Dzieci" opublikowana trzy lata później. Są to dwie pierwsze pozycje w dyskografii tej niezwykłej formacji.

Uzupełnieniem będą fragmenty wydanego 54 lata temu albumu formacji Love "Forever Changes".

Posłuchaj
119:05 Dzieci_AAC 2021_12_11-22-00-03.mp3 11.12.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 11.12.2021

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Szkot, Kanadyjczyk i Irlandczyk..

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 23:59
W ramach Pół Pięknej Płyty - zapomniany album Ala Stewarta "Time Passages" - wydany 43 lata temu, który po raz trzeci został wyprodukowany dla Stewarta przez Alana Parsonsa. Będzie też debiut Gino Vanelliego "Crazy Life" z 1973 roku oraz siódmy album w dyskografii Chrisa De Burgha "High Emotion".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Wieczór gotycki

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 23:59
W audycji w całości pierwsze dwie płyty z dyskografii Bauhaus - album "In The Flat Land" okrzyknięty pierwszą gotycką płytą na świecie oraz jego następcę - płytę "Mask".
rozwiń zwiń