Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". "Kolędy Polskie" i móstwo świątecznej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 23:59
W Boże Narodzenie sięgnę głęboko do polskiej płytoteki. Zaprezentuję "Kolędy Polskie"- niezwykłe wydawnictwo, prezentujące pierwsze nagrania w wolnej Polsce z 1946 roku! Przygotował je Reprezentacyjny Chór Związku Harcerstwa Polskiego pod Dyrekcją Władysława Skoraczewskiego. A wśród solistów Mieczysław Fogg oraz Michał Szopski.
Adam Dobrzyński
Adam DobrzyńskiFoto: Polskie Radio Dzieciom

Prezentujemy również 15. studyjny krążek Króla Rock'N"Rolla Elvisa Presley'a, wydany w październiku 1971 roku, który jest jednocześnie jego drugą płytą świąteczną w dyskografii.

Pojawi się także muzyka z "A Christmas Album" Barbry Streisand z 1967 roku. Album jest jednym z najlepiej sprzedających się krążków Streisand i jest zaliczany do najlepiej sprzedających się albumów świątecznych wszechczasów.

Posłuchaj
119:14 Dzieci_AAC 2021_12_25-22-00-35_SZZ.mp3 25.12.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 25.12.2021

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Historia jednej miłości i kulisy powstania super grupy Dwa plus jeden

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2021 23:59
Jedni nazywali ich polską ABBĄ, drudzy unikatowym zjawiskiem, także na skalę europejską. Był to jeden z tych zespołów, których karierze stan wojenny zaszkodził najbardziej i którego największych przebojów absolutnie nie da się zmieścić na jednej płycie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Level 42 i The Pasadenas

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 23:59
W ramach Pół Pięknej Płyty dwie zapomniane formacje ze swoimi niezwykle ciekawymi LP. Będą to - szósta pozycja w dyskografii formacji Level 42 z tytułem "World Machine" - wydana w 1985 roku oraz młodszy o trzy lata debiut (także z Wysp Brytyjskich) "To Whom It May Concern" zespołu The Pasadenas.
rozwiń zwiń