X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". Luv oraz The Ritchie Family

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 23:59
Wchodzimy w Nowy Rok tanecznym krokiem, w audycji dwa doskonałe LP podtrzymujące sylwestrowy "szampański nastrój". Prosto z płyt winylowych w ramach Pół Pięknej Płyty wybrzmi "Lots of Luv'" -  drugi album holenderskiej dziewczęcej grupy Luv, wydany w maju 1979 roku. Będzie też supergrupa The Ritchie Family ze swoim drugim krążkiem "Arabian Nights".
The Ritchie Family
The Ritchie FamilyFoto: archiwum autora audycji

Posłuchaj

118:14 Dzieci_AAC 2022_01_01-22-00-22_SZZ.mp3 01.01.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane) 

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 01.01.2022

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński piosenka
Zobacz także

Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Level 42 i The Pasadenas

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 23:59
W ramach Pół Pięknej Płyty dwie zapomniane formacje ze swoimi niezwykle ciekawymi LP. Będą to - szósta pozycja w dyskografii formacji Level 42 z tytułem "World Machine" - wydana w 1985 roku oraz młodszy o trzy lata debiut (także z Wysp Brytyjskich) "To Whom It May Concern" zespołu The Pasadenas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". "Kolędy Polskie" i móstwo świątecznej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 23:59
W Boże Narodzenie sięgnę głęboko do polskiej płytoteki. Zaprezentuję "Kolędy Polskie"- niezwykłe wydawnictwo, prezentujące pierwsze nagrania w wolnej Polsce z 1946 roku! Przygotował je Reprezentacyjny Chór Związku Harcerstwa Polskiego pod Dyrekcją Władysława Skoraczewskiego. A wśród solistów Mieczysław Fogg oraz Michał Szopski.
rozwiń zwiń