!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". Showaddywaddy, The Chieftains i Red Box

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2022 23:59
Historia zespołu Showaddywaddy, a także prezentacja wyboru ich największych przebojów. Do tego z okazji 60 lecia istnienia grupy The Chieftains - zarys historii zespołu do 1979 roku i prezentacja w ramach Pół Pięknej Płyty ich dziewiątego albumu "The Chieftains 9: Boil The Breakfast Early". W audycji również historia zespołu Red Box i pierwsza część odsłuchu reedycji debiutu z 1986 roku "The Circle & the Square"
Showaddywaddy
ShowaddywaddyFoto: archiwum autora audycji

Posłuchaj

119:22 [DAB]Dzieciom (PCM) 4 czerwiec 2022 22_00_06_SZZ_s.mp3 04.06.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 04.06.2022

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 


Zobacz także
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Judy Watley, Nazareth, Sparks

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 23:59
W audycji Judy Watley, znana z formacji Shalamar i jej drugi solowy krążek "Larger Than Life" z 1989 roku, Nazareth z "Cinema" płytą wydaną w 1986 roku, a także zespół Sparks, z ich dziewiątym LP "Terminal Jive" wydanym w 1980 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". The Police, Miki Howard, Peter Cetera

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2022 23:59
W audycji przede wszystkim drugi album zespołu The Police "Reggatta de Blanc" z 1979 roku, a także debiutancki album Miki Howard z 1986 roku "Come Share my Love". Jak zawsze prezentacji płyt, towarzyszy bogaty rys historyczny oraz ciekawostki, a także biografie. Sięgniemy też do płyty wydanej 40 lat temu - debiutanckiego albumu Petera Cetery, wówczas wokalisty legendarnej formacji Chicago.
rozwiń zwiń