Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". Marc Almond i Lou Gramm

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2022 23:59
65 urodziny obchodzi Marc Almond. A zatem - będzie o jego karierze, będą największe solowe przeboje ale i w całości przedstawię debiutancki LP Soft Cell "Non-Stop Erotic Cabaret" z 1981 roku. To o tyle ważne, bo Soft Cell po 20 latach ciszy powrócili właśnie swoją najnowszą pozycją "Happiness Not Included".
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Polskie Radio Dzieciom

W drugiej godzinie przedstawię debiutancki LP Lou Gramma, artysty przez wiele lat związanego z zespołem Foreigner. 

Sprawdzimy też co było na szczycie UK Charts 38 lat temu - i to przez 9 tygodni z rzędu!

Posłuchaj
119:30 Radio_Dzieciom 2022_07_09-22-00-10.mp3 09.07.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 09.07.2022

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 


Zobacz więcej na temat: Adam Dobrzyński piosenka
Zobacz także
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". John Waite, Christine McVie, Paul King

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2022 23:59
W audycji z taśm radiowych hity lata znane z anten Polskiego Radia, w Pół Pięknej Płyty pojawi się najważniejsza solowa produkcja w dyskografii Johna Waite'a z tytułem "No Brakes"- w zasadzie równo 38 lat po jej wydaniu, drugi solowy album Christine McVie także z 1984 roku oraz jedyny solowy LP Paula Kinga z 1987 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". John Farnham, Iron Butterfly i Cock Robin

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2022 23:59
W 73 urodziny sylwetka jednego z najważniejszych muzyków sceny australijskiej. A także przedstawienie z winyla najważniejszej płyty w jego dyskografii "Whispering Jack" zawierającej jeden z hitów wszech czasów "You're The Voice".
rozwiń zwiń