Polskie Radio Dzieciom

"Stare, znane, zapomniane". Level 42 i The Pasadenas

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 23:59
W ramach Pół Pięknej Płyty dwie zapomniane formacje ze swoimi niezwykle ciekawymi LP. Będą to - szósta pozycja w dyskografii formacji Level 42 z tytułem "World Machine" - wydana w 1985 roku oraz młodszy o trzy lata debiut (także z Wysp Brytyjskich) "To Whom It May Concern" zespołu The Pasadenas.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Polskie Radio Dzieciom

Uzupełnieniem będzie dyskotekowo-funkowa sensacja, którą w latach 70. docenili Brytyjczycy, wykorzystując jego instrumentalne utwory nagrane w Polskim Radiu jako library music. Mowa o Tadeuszu Klimondzie.

Posłuchaj
119:08 Dzieci_AAC 2021_12_18-22-00-14_SZZ.mp3 18.12.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Stare, znane, zapomniane)

Audycję przygotował i prowadził Adam Dobrzyński.

Data emisji: 18.12.2021

Godzina emisji: 22:00

Premierowa audycja z cyklu "Stare , znane, zapomniane" w każdą sobotę o godz. 22.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Wieczór gotycki

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 23:59
W audycji w całości pierwsze dwie płyty z dyskografii Bauhaus - album "In The Flat Land" okrzyknięty pierwszą gotycką płytą na świecie oraz jego następcę - płytę "Mask".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Historia jednej miłości i kulisy powstania super grupy Dwa plus jeden

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2021 23:59
Jedni nazywali ich polską ABBĄ, drudzy unikatowym zjawiskiem, także na skalę europejską. Był to jeden z tych zespołów, których karierze stan wojenny zaszkodził najbardziej i którego największych przebojów absolutnie nie da się zmieścić na jednej płycie.
rozwiń zwiń